Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

ZELTIQ Warszawa  

Zeltiq – najskuteczniejsza nieinwazyjna metoda usuwania tłuszczu.

Zeltiq to idealny zabieg dla osób, które mają problem z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej (fałdami), niedającym się wyeliminować za pomocą diety i ćwiczeń. Najczęstsze obszary zabiegowe to: brzuch powyżej i poniżej pępka, boki (tzw. zanikająca talia), wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia ud, ramiona, okolica pach, łopatek i kolan. Zeltiq bardzo dobre rezultaty osiąga również u mężczyzn w korekcji ginekomastii. Urządzenie do zabiegu Zeltiq wykorzystuje zjawisko kriolipolizy. Wywołany zimnem ubytek (zanik) tkanki podskórnej jako efekt jej stanu zapalnego jest znany od lat, badania udowodniły wyjątkową wrażliwość komórek tłuszczowych na działanie niskiej temperatury bez naruszania pozostałych tkanek, skóry, mięśni i nerwów.

Jednak dopiero opracowanie przez naukowców firmy Zeltiq formuły technologicznej urządzenia pozwalającego na precyzyjne aplikowanie metody Cool Scuplting w tak różne miejsca, jak np. brzuch, podbródek, łopatki i okolice kolan dało lekarzom prawdziwie rewolucyjną możliwość dokonywania zabiegu niemal z krawiecką precyzją.

Zabieg jest wykonywany w gabinecie lekarskim i nie wymaga sali operacyjnej. Pod względem osiąganych efektów estetycznych jest metodą alternatywną do odsysania tłuszczu, lecz trzeba pamiętać, że jest to w dalszym ciągu zabieg medyczny i nie może być wykonany w gabinecie kosmetycznym.

WSKAZANIA:

• miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej

Przebieg i efekt zabiegu Zeltiq:

Leczenie zaczyna się od konsultacji, podczas której pacjentowi zostanie zaproponowany indywidualny program zabiegowy. W celu uzyskania lepszego efektu 3–4 dni wcześniej przed zabiegiem wskazane jest picie co najmniej 1,5 l wody dziennie.

Kontrolowane chłodzenie stosowane podczas zabiegu działa na komórki tłuszczowe tylko w leczonym obszarze i tylko te komórki eliminuje. Jeden zabieg Zeltiq usuwa 20–25 proc. komórek tłuszczowych. Pierwsze efekty wyraźnej redukcji tkanki tłuszczowej są widoczne już po 3 tygodniach, a efekt maksymalny osiąga się po 2–3 miesiącach. Proces degradacji komórek tłuszczowych rozpoczyna się ok. 3 dni po zabiegu i przebiega stopniowo przez mniej więcej 90 dni. Największą intensywność obserwujemy po 60 dniach i wtedy efekty zabiegu są najbardziej  widoczne dla pacjenta. Taka przedłużona w czasie degradacja komórek tłuszczowych oraz powolne wchłanianie się tkanki tłuszczowej pozwala w naturalny sposób uniknąć niekorzystnego zjawiska związanego z nadmiarem skóry. Zeltiq jako jedyne obecnie urządzenie na rynku, ma specjalne aplikatory pozwalające na wykonanie zabiegów na różnych obszarach ciała. Wystarczy jeden zabieg na daną okolicę, po którym widać znaczącą redukcję tkanki tłuszczowej. Czasem wskazane jest wykonanie kolejnych zabiegów, które pozwalają ten efekt kumulować. Komórki tłuszczowe na obszarze poddanym zabiegowi Zeltiq zostają trwale usunięte, gdy tymczasem podczas diety jedynie zmniejszają swoją objętość, ale ich liczba pozostaje taka sama – stąd problem tzw. efektu jo-jo.

Zalecenia pozabiegowe:

Zabieg Zeltiq jest całkowicie nieinwazyjny, dzięki czemu po opuszczeniu gabinetu  można natychmiast powrócić do codziennych zajęć, jak również opalać i kąpać się, a także stosować zabiegi kosmetyczne oraz laserowe.
Po zakończeniu zabiegów Zeltiq w celu wzmocnenia efektu zaleca się przez dwa miesiące picie co najmniej 1,5 l wody dziennie.

U części pacjentów, którzy poddali się zabiegowi Zeltiq, może przejściowo utrzymywać się delikatne zaczerwienie, tkliwość skóry, a nawet w rzadkich przypadkach 2-tygodniowe osłabienie czucia powierzchownego skóry.

PRZECIWWSKAZANIA:

• ciąża
• karmienie piersią
• rozległe blizny (zwłaszcza do 12 miesięcy od powstania) w miejscu aplikacji urządzenia

Uwaga!
Ten zabieg jest przeznaczony dla osób, które szybko i skutecznie chcą się pozbyć otyłości miejscowej (także mężczyzn z problemem brzuszka). Metoda Zeltiq nie jest zabiegiem odchudzającym, więc nie pomoże osobom z dużą nadwagą. W takich przypadkach polecane są dieta i wdrożenie kompleksowego programu leczenia otyłości.

Zapraszamy do VIVA DERM Warszawa, Puławska 403 na zabieg Zeltiq wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej skupionej w konkretnych obszarach ciała, np. niechciane „boczki”, tkanka tłuszczowa nad kolanami.