ZAMYKANIE NACZYNEK WARSZAWA

Częstym powodem, dla którego zgłaszają się Państwo do Centrum VIVA-DERM, są zmiany naczyniowe. Zmiany naczyniowe mogą mieć bardzo różny charakter, niezależnie od przyczyn ich powstania, stanowią defekt kosmetyczny, który można usunąć za pomocą lasera.

Najczęstszym powodem występowania zmian naczyniowych jest predyspozycja genetyczna – zmiany są czymś, co dziedziczymy po rodzicach. Inne powody powstawania zmian naczyniowych, to nadmierna ekspozycja na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak niska temperatura (niekoniecznie musi to być mróz) oraz wiatr. Zmiany naczyniowe mogą również powstawać w wyniku nadmiernego oddziaływania promieniowania ultrafioletowego.

Zamykanie naczynek, czyli leczenie zmian naczyniowych, najlepiej wykonywać za pomocą lasera. Spośród systemów laserowych najskuteczniejszym w zamykaniu naczynek jest laser Excel V. System ten jest pomocny w leczeniu różnego rodzaju chorób naczyniowych i chorób pigmentacyjnych skóry.

Zamykanie naczynek – DLA KOGO?

Zamykanie naczynek, to zabieg dla Ciebie, jeżeli masz:

 • rozszerzone zmiany naczyniowe na twarzy – teleangiektazja
 • zmiany naczyniowe kończyn dolnych – venektazja
 • rumień twarzy – cuperose
 • naczyniaki płaskie
 • rozproszone zmiany barwnikowe, takie jak plamy posłoneczne

Jak wygląda zamykanie naczynek?

Laser emituje wiązkę światła, wiązka ta jest absorbowana przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Energia zawarta w wiązce światła doprowadza do całkowitego zamknięcia naczynka w wyniku kontrolowanego oddziaływania temperatury. Jest to proces bardzo selektywny i bezpieczny. Oddziałujemy tylko na wybrane naczynko.

Ile razy należy powtórzyć zabieg zamykania naczynek?

Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Liczba powtórzeń zależy od miejsca i rodzaju zmian, a także ich intensywności.

 • naczynka na skórze twarzy  1 do 3 zabiegów
 • naczynia na kończynach dolnych – 1 do 3 zabiegów
 • rumień twarzy – 2 do 4 zabiegów
 • naczyniaki płaskie – od 2 zabiegów

Częstotliwość zabiegów zamykania naczynek

Zabiegi na skórze twarzy oraz zabiegi na rumień twarzy powtarzamy co 4 – 6 tygodni. Zabiegi na kończynach dolnych oraz naczyniaki płaskie powtarzamy co 4–12 tygodni. Każdorazowo decyzję o częstotliwość zabiegów podejmuje lekarz na podstawie indywidualnych ustaleń.

Zamykanie naczynek - Przygotowanie do zabiegu i postępowanie po zabiegu

Przed zabiegiem zamykania naczynek należy usunąć owłosienie z miejsca, w którym wykonujemy zabieg. Poza tym nie ma specjalnej procedury przygotowawczej. Po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia bez ryzyka powikłań.

Należy pamiętać o przestrzeganiu kilku reguł: 

 • przez 4 tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce oraz opalania się w solarium
 • powinno się stosować kremy do opalania z filtrem UV
 • przez 3–5 dni nie powinno się robić makijażu
 • nie należy korzystać z sauny i gorących kąpieli (do 7 dni).

Szczegółowych wytycznych udzieli Państwu lekarz.

Czy zabieg zamykanie naczynek jest bolesny?

Zabieg zamykanie naczynek dla większości pacjentów nie jest bolesny. Należy jednak pamiętać, że odczuwanie bólu to bardzo indywidualna sprawa. Dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia udało się zredukować poziom bólu do najmniejszych odczuwalnych granic.

Zamykanie naczynek - Przeciwwskazania

O tym, czy można się poddać zabiegowi zamykania naczynek, decyduje lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem. Spośród przeciwwskazań do zabiegu można wymienić: nowotwory, cukrzycę, aktywne zmiany bakteryjne lub wirusowe na skórze, niektóre choroby skóry. Osoby zażywające niektóre leki, takie jak: pochodne witaminy A, sterydy, preparaty na bazie dziurawca i nagietka, nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Zabiegu nie wykonuje się na świeżo opalonej skórze.

Zamykanie naczynek - Możliwe działania niepożądane

Po zabiegu, bardzo rzadko, może nastąpić przejściowe zaczerwienienie oraz może być  odczuwane pieczenie. Mogą pojawić się pęcherze i strupki. Strupków nie należy rozdrapywać. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Zamykanie naczynek – DLACZEGO WYBRAĆ ZABIEGI W VIVA-DERM?

 • wykonywane są przez profesjonalny zespół lekarzy dermatologów VIVA-DERM
 • zabiegi są bezpieczne i skuteczne
 • lekarze VIVA-DERM dobierają długość fali lasera w zależności od rodzaju zmian i ich powierzchni, co zwiększa efektywność zabiegów
 • system chłodzenia powoduje, że zabiegi są delikatniejsze, a czas gojenia krótszy
 • zabiegi nie wymagają znieczulenia

Efekty PRZED i PO zabiegu zamykania naczynek laserem Excel V

Przed i Po zabiegu zamykania naczynek Przed i Po zabiegu zamykania naczynek
 Przed i Po zabiegu zamykania naczynek Przed i Po zabiegu zamykania naczynek
Przed i Po zabiegu zamykania naczynek Przed i Po zabiegu zamykania naczynek