VIVA DERM – MIEJSCE RÓWNIEŻ DLA MĘŻCZYZN.

Mężczyzna skupiony na dbaniu o siebie i wyglądzie swojego ciała, również w obszarach intymnych, naraża się, w najlepszym przypadku, na drwiny i zarzuty o braku „męskości”, czymkolwiek ona się wydaje. Nasz stereotyp kulturowy do niedawna nie pozostawiał mężczyźnie przestrzeni na dbanie o siebie wykraczające poza użycie „zwykłego mydła i maszynki do golenia”. I tak jak zmienia się pogląd na pielęgnowanie widocznych obszarów męskiego ciała, to wciąż głębokim tabu pozostają okolice genitalne. Sprawia to, że mężczyźni pozostawieni są samym sobie gdy ich narządy odbiegają od wyobrażonego lub realnego standardu. To rodzi u nich frustrację i obawy, zwłaszcza że spodziewają się surowego osądu w najdelikatniejszym obszarze – aktywności seksualnej.
Dlatego stworzyliśmy w VIVA DERM bezpieczne miejsce, gdzie z pełnym zrozumieniem, bez rywalizacji czy osądzania, uzyskają pomoc w trapiących ich problemach: plastyki napletka, obrzezania, plastyki zbyt krótkiego wędzidełka, usuwaniu zrostów po poprzednich, nie do końca udanych zabiegach czy leczeniu przerosłych, nieestetycznych blizn.
W zależności od problemu możemy udzielić pomocy w uzyskaniu estetycznego, wizualnie satysfakcjonującego efektu, usunięcia dyskomfortu i dolegliwości bólowych podczas współżycia, a tym samym zwiększenia poczucia pewności siebie również w kontaktach intymnych.
Leczymy chorobę Peyroniego (stanu w którym powstają podskórne „płytki” i zwłóknienia, powodujące skrzywienie penisa, nawet do stopnia w którym niemożliwe jest podejmowanie współżycia), za pomocą preparatu enzymatycznego. Rozpuszczenie i uelastycznienie zmienionych chorobowo obszarów metodą bezoperacyjną z czasem pozwala na zmniejszenie skrzywienia, powrót elastyczności i możliwości podjęcia ponownie swobodnej aktywności seksualnej.
Przeprowadzamy zabieg wazektomii tj. przecięcia nasieniowodów, tak żeby w spermie nie pojawiały się żywe plemniki. Trwający krótko, w skutecznym znieczuleniu, komfortowy zabieg pozwala uzyskać trwałe zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Daje tym samym mężczyźnie pełną kontrolę nad tym kiedy i ile dzieci chciałby mieć, oraz uwolnić jego samego i jego partnerkę od stresu związanego z niedostatecznie skutecznymi metodami zapobiegania ciąży, lub ich możliwymi powikłaniami.
Prowadzimy profilaktykę preekspozycyjną PreP, czyli ochronę osób szczególnie narażonych na zakażenie wirusem HIV (pracowników seksbiznesu, MSM, osób uprawiających ChemSex, partnerów osób seropozytywnych). Stałe, monitorowane przyjmowanie leków zabezpieczających przed zakażeniem, zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Pozwala na funkcjonowanie bez lęku.
Diagnostyka w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową pozwala wcześnie i skutecznie wykrywać objawy zakażenia, tak żeby chronić mężczyznę i jego partnera/partnerkę przed komplikacjami zdrowotnymi i rozprzestrzenianiem się infekcji.
Namawiamy do czujności onkologicznej! Jako że nowotwory pojawiają się coraz częściej, u coraz młodszych pacjentów, konieczne jest zachowanie najwyższego stopnia czujności, pozwalające wykryć zmiany nowotworowe na najwcześniejszym etapie ich rozwoju, tym samym dające największe szanse na ich skuteczne leczenie.
Wszystkie pozostałe problemy, które do tej pory mężczyźni znosili często w milczeniu, takie jak zaburzenia erekcji, zaburzenia oddawania moczu, przewlekłe dolegliwości bólowe, zostaną przez naszego specjalistę zauważone i leczone.
VIVA DERM po prostu… Miejsce dla mężczyzny.
Zabiegi z zakresu urologii:
• konsultacje urologiczne;
• korekta stulejki;
• zabiegi naprawcze w obrębie napletka, rozdzielanie zrostów, naprawianie powikłań po przebytych zabiegach tej okolicy;
• plastyka wędzidełka;
• rozpuszczanie płytek pozapalnych powstających w przebiegu choroby Peyroniego za pomocą preparatu enzymatycznego; LECZENIE CHOROBY PEYRONIEGO
• Wykonywanie wazektomii tj. przecięcia nasieniowodów;
• prowadzenie PreP (profilaktyki przedekspozycyjnej HIV);
• wczesne wykrywanie nowotworów;
• leczenie zaburzeń czynności układu moczowego;
• Obrzezanie/plastyka częściowa napletka.