Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

USUWANIE ZNAMION Warszawa 

Na skórze z wiekiem mogą pojawiać się różnego rodzaju znamiona skórne. Mogą mieć one charakter komórkowy, barwnikowy, naczyniowy, wirusowy lub inny. W większości przypadków są to zmiany łagodne, które można usunąć laserem. Przed podjęciem decyzji o usunięciu znamion laserem konieczna jest konsultacja lekarska. Zespół lekarzy dermatologów VIVA-DERM dysponuje wiedzą i doświadczeniem by właściwie zdiagnozować rodzaj zmian i zadecydować o ewentualnym usuwaniu znamion laserem.

USUWANIE ZNAMION -WSKAZANIA:

• zmiany skórne brodawkujące bez pigmentu
• włókniaki
• brodawki

Usuwanie znamion wykonuje się najczęściej ze względów zdrowotnych i funkcjonalnych, nieco rzadziej estetycznych. Wskazania medyczne do wykonania takiego zabiegu to przede wszystkim pojawienie się nowych i szybko rozrastających się zmian skórnych oraz zauważane zmiany w obrębie już istniejących znamion (świąd i krwawienie, zmiana barwy, nieregularne brzegi, uwypuklenie itd.). Z kolei usuwanie znamion ze względów funkcjonalnych obejmuje ich położenie w miejscach zgięciowych, mocno odsłoniętych i narażonych na działanie promieniowania UV, a także w miejscach narażonych na podrażnienie odzieżą i obuwiem (w szczególności są to stopy i piersi).

Często zabieg usuwania znamion wykonuje się na twarzy, o ile zmiany deprymują pacjenta i pogarszają jego ogólne samopoczucie. Niezależnie od powodu i zastosowanej metody miejsce po usunięciu znamienia należy przez około 2 tygodnie chronić przepuszczającym powietrze opatrunkiem. Oprócz tego miejsca pozabiegowego nie powinno się przez jakiś czas pielęgnować kosmetykami, zwłaszcza tymi mocno drażniącymi (zawierającymi alkohol). Ważna jest też odpowiednia ochrona przed działaniem szkodliwego promieniowania UV.

USUWANIE ZNAMION – PRZECIWWSKAZANIA:

• ciąża, karmienie piersią
• zaburzenia krążenia
• podatność na tworzenie się blizn i bliznowców
• zakażenie wirusowe, bakteryjne lub grzybiczne w obrębie miejsca ze znamieniem (najpierw należy wyleczyć infekcję)

Przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie znamion to typowy „zabieg lunchowy”, który charakteryzuje się tym, że trwa krótko i nie wymaga ani specjalnych przygotowań, ani nie pociąga za sobą długotrwałej rekonwalescencji. Ze względu na to, że usuwanie znamion laserem to metoda o niskim stopniu inwazyjności, zabieg można wykonać w tzw. przerwie na lunch i od razu wrócić do codziennych czynności. Podczas zabiegu lekarz naświetla wiązką światła obszar znamienia. Pod wpływem ciepła emitowanego przez głowicę lasera chora tkanka odparowuje, a naczynia krwionośne tkanki położonej poniżej zostają zamknięte. Dzięki temu zabieg przebiega bezkrwawo. Znamię usuwane jest punkt po punkcie w niezwykle precyzyjny sposób.

Czy usuwanie znamion pozostawia blizny?

Podczas precyzyjnego usuwania narośli laserem nie dochodzi do uszkodzenia przyległej skóry. W ciągu kolejnych dni po zabiegu skóra pokrywa się strupkiem. Tkanka sąsiadująca ze znamieniem regeneruje się w procesie ziarninowania. Komórki naskórka stopniowo pokrywają obszar zmiany, zwykle nie doprowadzając do powstawania blizn. Zupełnie inaczej dzieje się w przypadku tradycyjnego, mechanicznego usuwania znamion, gdzie ryzyko powstania blizny jest wysokie.

Czy wszystkie znamiona można usunąć laserem?

Laser CO2 dedykowany jest do usuwania umiarkowanych zmian skórnych. Zabieg poprzedza konsultacja dermatologiczna, podczas której lekarz bada znamię dermatoskopowo i decyduje o dalszym leczeniu. Jeżeli zmiana skórna wzbudza wątpliwości, zalecane jest jej usunięcie chirurgiczne, a następnie wysłanie pobranego materiału na badanie histopatologiczne.

Czy usuwanie znamion jest niebezpieczne?

Wciąż pokutuje mit, że usuniecie zmiany skórnej może prowadzić do powstania nowotworu. Nie tak rzadko można się spotkać z opinią, że „lepiej tego nie ruszać”. Tymczasem naprawdę niebezpieczne jest zaniedbanie zmian skórnych, czyli po pierwsze zaniechanie konsultacji z dermatologiem, a po drugie dopuszczenie do rozrostu zmiany.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZABIEG USUWANIE ZNAMION WARSZAWA W VIVA-DERM?

•     profesjonalny zespół lekarzy dermatologów VIVA-DERM właściwie zdiagnozuje zmiany i wskaże właściwy zabieg usunięcia znamion
•     lekarz prowadzący VIVA-DERM właściwie dobierze długość i natężenie fali lasera, co zapewni precyzyjne i skuteczne usunięcie zmian
•     wymóg doświadczonego lekarza stosującego do zabiegu laser CO2 zapewnia doskonałe rezultaty już po pierwszym zabiegu usuwania znamion
•     konieczność zastosowania właściwego znieczulenia, zapewniającego komfort podczas zabiegu usuwania
•     wybrany przez nas rodzaj zabieg usuwanie znamion jest bezpieczny, nie powoduje uszkodzenia tkanki
•     tylko lekarz z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami może zdecydować o tym, czy dany rodzaj zmiany skórnej może być usuwany laserem

Zapraszamy na usuwanie znamion do VIVA DERM. Doświadczeni lekarze specjaliści otoczą Państwa najlepszą opieką.

USUWANIE ZNAMION - informacje o zabiegu

Cena:od 450 zł
Czas zabiegu:20 minut
Znieczulenie:bez znieczulenia, maść lub zastrzyk
Reakcja skóry:strupek
Rekonwalescencja:do 7 dni
Sugerowana liczba zabiegów:jednorazowy zabieg

USUWANIE ZNAMION - lekarze wykonujący zabieg

dermatolog, kosmetolog

Specjalista dermatolog, wenerolog

specjalista dermatolog, wenerolog

lek. med. internista i medycyny estetycznej

specjalista dermatolog

Lekarz praktykujący Medycynę Estetyczną i Anti-Aging

USUWANIE ZNAMION - Zapytaj o zabieg