USUWANIE ZNAMION

usuwanie znamionNa skórze z wiekiem mogą pojawiać się różnego rodzaju znamiona skórne. Mogą mieć one charakter komórkowy, barwnikowy, naczyniowy, wirusowy lub inny. W większości przypadków są to zmiany łagodne, które można usunąć laserem. Przed podjęciem decyzji o usunięciu zmian skórnych laserem konieczna jest konsultacja lekarska. Centrum VIVA-DERM dysponuje stosowną wiedzą i doświadczonym zespołem lekarzy dermatologów, którzy właściwie zdiagnozują rodzaj zmian i zdecydują o ewentualnym usuwaniu znamion laserem.

DLA KOGO USUWANIE ZNAMION?

  •     dla osób ze zmianami skórnymi brodawkującymi bez pigmentu
  •     dla osób z włókniakami
  •     dla osób z brodawkami


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZABIEG USUWANIE ZNAMION WARSZAWA W VIVA-DERM?

  •     profesjonalny zespół lekarzy dermatologów VIVA-DERM właściwie zdiagnozuje zmiany i wskaże właściwy zabieg usunięcia znamion
  •     lekarz prowadzący VIVA-DERM właściwie dobierze długość i natężenie fali lasera, co zapewni precyzyjne i skuteczne usunięcie zmian
  •     wymóg doświadczonego lekarza stosującego do zabiegu laser CO2 zapewnia doskonałe rezultaty już po pierwszym zabiegu usuwania znamion
  •     konieczność zastosowania właściwego znieczulenia, zapewniającego komfort podczas zabiegu usuwania
  •     zabieg usuwanie znamion Warszawa Viva-Derm ul. Puławska 403 jest bezpieczny, nie powoduje uszkodzenia tkanki
  •     tylko lekarz z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami może zdecydować o tym, czy dany rodzaj zmiany skórnej może być usuwany laserem

Wskazania do wykonania zabiegu usuwania znamion

Usuwanie znamion wykonuje się najczęściej ze względów zdrowotnych i funkcjonalnych, nieco rzadziej estetycznych. Wskazania medyczne do wykonania takiego zabiegu to przede wszystkim pojawienie się nowych i szybko rozrastających się zmian skórnych oraz zauważane zmiany w obrębie już istniejących znamion (świąd i krwawienie, zmiana barwy, nieregularne brzegi, uwypuklenie itd.). Z kolei usuwanie znamion ze względów funkcjonalnych obejmuje ich położenie w miejscach zgięciowych, mocno odsłoniętych i narażonych na działanie promieniowania UV, a także w miejscach narażonych na podrażnienie odzieżą i obuwiem (w szczególności są to stopy i piersi).

Poza tym często zabieg usuwania znamion wykonuje się na twarzy, o ile zmiany deprymują  pacjenta i pogarszają jego ogólne samopoczucie. Niezależnie od powodu i zastosowanej metody miejsce po usunięciu znamienia należy przez około 2 tygodnie chronić przepuszczającym powietrze opatrunkiem. Oprócz tego miejsca pozabiegowego nie powinno się przez jakiś czas pielęgnować kosmetykami, zwłaszcza tymi mocno drażniącymi (zawierającymi alkohol). Ważna jest też odpowiednia ochrona przed działaniem szkodliwego promieniowania UV.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu usuwania znamion

W niektórych przypadkach usuwanie znamion bywa niemożliwe lub niewskazane. Tak jest m.in. wówczas, gdy w obrębie miejsca, gdzie znajduje się znamię, doszło do zakażenia bakteryjnego, wirusowego bądź grzybicznego. Zabieg w takiej sytuacji powinien być poprzedzony wyleczeniem infekcji, by nie doszło do infekcji całego organizmu. Ponadto przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest podatność pacjenta na tworzenie się bliznowców i blizn przerosłych.

Usuwanie znamion jest ponadto niemożliwe w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Laseroterapia odradzana jest również osobom ze stwierdzonymi zaburzeniami krążenia i krążenia krwi. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest poszukanie innych metod usuwania znamion.

Usuwanie znamion laserem – przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie znamion to typowy „zabieg lunchowy”, który charakteryzuje się tym, że trwa krótko i nie wymaga ani specjalnych przygotowań, ani nie pociąga za sobą długotrwałej rekonwalescencji. Ze względu na to, że usuwanie znamion laserem to metoda o niskim stopniu inwazyjności, zabieg można wykonać w tzw. przerwie na lunch i od razu wrócić do codziennych czynności. Podczas zabiegu lekarz naświetla wiązką światła obszar znamienia. Pod wpływem ciepła emitowanego przez głowicę lasera chora tkanka odparowuje, a naczynia krwionośne tkanki położonej poniżej zostają zamknięte. Dzięki temu zabieg przebiega bezkrwawo. Znamię usuwane jest punkt po punkcie w niezwykle precyzyjny sposób.

Czy usuwanie znamion pozostawia blizny?

Podczas precyzyjnego usuwania narośli laserem nie dochodzi do uszkodzenia przyległej skóry. W ciągu kolejnych dni po zabiegu skóra pokrywa się strupkiem. Tkanka sąsiadująca ze znamieniem regeneruje się w procesie ziarninowania. Komórki naskórka stopniowo pokrywają obszar zmiany, zwykle nie doprowadzając do powstawania blizn. Zupełnie inaczej dzieje się w przypadku tradycyjnego, mechanicznego usuwania znamion, gdzie ryzyko powstania blizny jest wysokie.

Czy wszystkie znamiona można usunąć laserem?

Laser CO2 dedykowany jest do usuwania umiarkowanych zmian skórnych. Zabieg poprzedza konsultacja dermatologiczna, podczas której lekarz bada znamię dermatoskopowo i decyduje o dalszym leczeniu. Jeżeli zmiana skórna wzbudza wątpliwości, zalecane jest jej usunięcie chirurgiczne, a następnie wysłanie pobranego materiału na badanie histopatologiczne.

Czy usuwanie znamion jest niebezpieczne?

Wciąż pokutuje mit, że usuniecie zmiany skórnej może prowadzić do powstania nowotworu. Nie tak rzadko można się spotkać z opinią, że „lepiej tego nie ruszać”. Tymczasem naprawdę niebezpieczne jest zaniedbanie zmian skórnych, czyli po pierwsze zaniechanie konsultacji z dermatologiem, a po drugie dopuszczenie do rozrostu zmiany.

Viva-Derm – usuwanie znamion Warszawa ul. Puławska 403

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4