Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

USUWANIE TATUAŻY Warszawa  

Do usuwania tatuaży używamy PICOPLUS™ – najnowszej generacji lasera picosekundowego. Wykorzystuje on technologię łączenia wiązki laserowej i fali akustycznej w picosekundach. To pierwsza wielozadaniowa platforma laserowa o wielu długościach fal oraz piko- i nanosekundowych impulsach o bardzo szerokim zakresie działania.
Usuwanie tatuaży – czynniki wpływające na rezultat:
• Równomierność rozmieszczenia tuszu – tusz rozłożony nierównomiernie, na różnych głębokościach, może sprawić, że potrzebna będzie większa liczba zabiegów.
• Wielkość tatuażu – bardzo rozległe tatuaże, wymagają dużej liczby zabiegów. Usuwanie tatuaży o dużej powierzchni może czasem potrwać kilka lat.
• Umiejscowienie tatuażu.
• Odcień skóry – osoby o ciemniejszej skórze muszą się liczyć z ewentualnością powstania odbarwień po usunięciu tatuażu.
• Indywidualna reakcja na laser – ten sam typ tatuażu może wymagać innej liczby zabiegów u różnych osób.
• Rodzaj barwnika – kolory w tatuażach osiąga się, stosując różne kombinacje barwników. Niektóre substancje zawarte w barwnikach są trudniejsze do usunięcia niż inne. Stosunkowo najłatwiej usuwa się tatuaże ciemne: czarne, brązowe, granatowe. Trudniejsze do usunięcia są tatuaże kolorowe, które czasami wymagają większej liczby zabiegów.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem usunięcia tatuażu należy unikać opalania się na słońcu i w solariach przez okres około 4 tygodni. Tydzień przed zabiegiem nie powinno się używać peelingów do skóry. Bezpośrednio przed zabiegiem należy usunąć włosy z miejsca na którym umiejscowiony jest tatuaż.
Usuwanie tatuażu – przebieg zabiegu
Zabieg może trwać od kilku minut do godziny. Podczas zabiegu odczuwalne jest pieczenie, czasami jest wymagane stosowanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu zostaje założony opatrunek. Po każdym zabiegu tatuaż staje się coraz bardziej wyblakły.

Po zabiegu

Należy natłuszczać miejsce poddane zabiegowi, a także, przez kilka miesięcy, unikać opalania oraz stosować filtry UV. Nie należy korzystać z solarium. Miejsca po zabiegu nie powinno się przez kilka dni moczyć. Jeżeli pojawią się strupki, nie zdrapujemy ich ponieważ może to powodować infekcje.
Częstotliwość powtórzeń i liczba zabiegów
Trudno określić, ilu zabiegów będzie wymagało usuwanie tatuażu. Zależy to od kilku czynników. Zazwyczaj do całkowitego usunięcia tatuażu koniecznych jest między 4 a 10 zabiegów. Zabiegi wykonujemy w odstępach 4–8-tygodniowych. W przypadku dużych tatuaży, których usuwanie może potrwać nawet 2–3 lata, kolejne zabiegi robimy w dłuższych przedziałach czasowych. W okresach między zabiegami pozostałości tuszu blakną w naturalnym procesie.
Usunięcie tatuażu jest konsultowane z lekarzem dermatologiem. Lekarz oceni, czy możemy przystąpić do zabiegu.

USUWANIE TATUAŻY – PRZECIWWSKAZANIA:

• niektóre choroby tkanki łącznej
• przyjmowanie pewnych leków
• skłonność do powstawania bliznowców 

Możliwe niepożądane efekty usuwania tatuaży

Po zabiegach z użyciem lasera skóra najczęściej jest obrzęknięta i zaczerwieniona w wyniku podrażnienia. Mogą się też pojawić pęcherze i strupki. Najdalej po kilku dniach strupki i pęcherze powinny ustąpić. Innym niepożądanym efektem jest powstawanie bliznowca. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych laserów, blizny powstają bardzo rzadko. Jednak istnieje grupa osób mających tendencję do zabliźniania się ran w formie blizny o nierównych kształtach. Usuwanie tatuaży to zabieg, który może ze sobą nieść zmiany w kolorze skóry. Skóra w miejscu usuniętego tatuażu jest bledsza, mogą się pojawić białe plamy i odbarwienia w miejscu tatuażu. Odbarwienia znikają w ciągu kilku lat po zabiegu. Osoby o ciemniejszej skórze w szczególności powinny liczyć się z możliwością powstania odbarwień.
Usunięcie tatuażu nie zawsze jest do końca możliwe. Czasami, szczególnie gdy tatuaż był nałożony bardzo głęboko, pozostaje po usunięciu niewielki ślad.

Zapraszamy na usuwanie tatuaży Warszawa, VIVA DERM, Puławska 403.
Używamy metod, które uważamy za najbardziej skuteczne.

USUWANIE TATUAŻY - informacje o zabiegu

Cena:od 500 zł – 2500 zł
Czas zabiegu:20-40 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie skóry
Rekonwalescencja: 
Sugerowana liczba zabiegów:zwykle 4-6 sesji

USUWANIE TATUAŻY - lekarze wykonujący zabieg

dermatolog, kosmetolog

Specjalista dermatolog, wenerolog

Lekarz stomatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

specjalista dermatolog, wenerolog

lek. med. internista i medycyny estetycznej

specjalista dermatolog

Lekarz praktykujący Medycynę Estetyczną i Anti-Aging

Zapytaj o USUWANIE TATUAŻY