USUWANIE TATUAŻY WARSZAWA

Rodzaj lasera używanego do usuwania tatuaży

Do usuwania tatuaży używamy PICOPLUS™ – najnowszej generacji lasera picosekundowego. Laser ten wykorzystuje technologię łączenia wiązki laserowej i fali akustycznej w picosekundach. To pierwsza wielozadaniowa platforma laserowa o wielu długościach fal oraz piko- i nanosekundowych impulsach o bardzo szerokim zakresie działania.

Usuwanie tatuaży – czynniki wpływające na rezultat:

  • równomierność rozmieszczenia tuszu – tusz rozłożony nierównomiernie, na różnych głębokościach, może sprawić, że potrzebna będzie większa liczba zabiegów

  • wielkość tatuażu – bardzo rozległe tatuaże, wymagają dużej liczby zabiegów. Ich usuwanie może czasem potrwać kilka lat

  • umiejscowienie tatuażu

  • odcień skóry – osoby o ciemniejszej skórze muszą się liczyć z ewentualnością powstania odbarwień po usunięciu tatuażu

  • Indywidualna reakcja na laser – ten sam typ tatuażu może wymagać innej liczby zabiegów u różnych osób

  • rodzaj barwnika – kolory w tatuażach osiąga się, stosując różne kombinacje barwników. Niektóre substancje zawarte w barwnikach są trudniejsze do usunięcia niż inne. Stosunkowo najłatwiej usuwa się tatuaże ciemne: czarne, brązowe, granatowe. Trudniejsze do usunięcia są tatuaże kolorowe, które czasami wymagają większej liczby zabiegów.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy unikać opalania się i solariów przez okres około 4 tygodni. Tydzień przed zabiegiem nie powinno się używać peelingów do skóry. Bezpośrednio przed zabiegiem należy usunąć włosy z miejsca tatuażu.

Usuwanie tatuażu – przebieg zabiegu

Zabieg może trwać od kilku minut do godziny. Podczas zabiegu odczuwalne jest pieczenie, czasami jest wymagane stosowanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu zostaje założony opatrunek. Po każdym zabiegu tatuaż staje się coraz bardziej wyblakły.

Po zabiegu

Należy natłuszczać miejsce poddane zabiegowi, a także, przez kilka miesięcy, unikać opalania oraz stosować filtry UV. Nie należy korzystać z solarium. Miejsca po zabiegu nie powinno się przez kilka dni moczyć. Jeżeli pojawią się strupki, nie zdrapujemy ich. Zdrapywanie strupków może powodować infekcje.

Częstotliwość powtórzeń i liczba zabiegów

Trudno określić, ilu zabiegów będzie wymagało usuwanie tatuażu. Zależy to od wielu czynników: składu chemicznego barwnika, głębokości i równomierności jego położenia oraz użytych kolorów. Zazwyczaj do całkowitego usunięcia tatuażu koniecznych jest między 4 a 10 zabiegów. Zabiegi wykonujemy w odstępach 4–8-tygodniowych. W przypadku dużych tatuaży, których usuwanie może potrwać nawet 2–3 lata, kolejne zabiegi robimy w dłuższych przedziałach czasowych. W okresach między zabiegami pozostałości tuszu blakną w naturalnym procesie.

Przeciwwskazania

Usunięcie tatuażu jest konsultowane z lekarzem dermatologiem. Lekarz oceni, czy możemy przystąpić do zabiegu. Czynnikami, które mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu, są: niektóre choroby tkanki łącznej, przyjmowanie pewnych leków, skłonność do powstawania bliznowców.

Możliwe niepożądane efekty usuwania tatuaży

Po zabiegach z użyciem lasera skóra najczęściej jest obrzęknięta i zaczerwieniona w wyniku podrażnienia. Mogą się też pojawić pęcherze i strupki. Najdalej po kilku dniach strupki i pęcherze powinny ustąpić. Innym niepożądanym efektem jest powstawanie bliznowca. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych laserów, blizny powstają bardzo rzadko. Jednak istnieje grupa osób mających tendencję do zabliźniania się ran w formie blizny o nierównych kształtach. Usuwanie tatuaży to zabieg, który może ze sobą nieść zmiany w kolorze skóry. Skóra w miejscu usuniętego tatuażu jest bledsza, mogą się pojawić białe plamy i odbarwienia w miejscu tatuażu. Odbarwienia znikają w ciągu kilku lat po zabiegu. Osoby o ciemniejszej skórze w szczególności powinny liczyć się z możliwością powstania odbarwień.

Efekt usuwania tatuaży laserem

Usunięcie tatuażu nie zawsze jest do końca możliwe. Czasami, szczególnie gdy tatuaż był nałożony bardzo głęboko, pozostaje po usunięciu niewielki ślad.

PICOPLUS

PICOPLUS

PICOPLUS