USUWANIE PRZEBARWIEŃ WARSZAWA

Przebarwienia - przez zabiegiemJednym z częstszych powodów zgłaszania się pacjentów do Centrum VIVA-DERM są przebarwienia będące problemem estetycznym i dużym wyzwaniem dla lekarzy nie tylko ze względu na złożoną etiologię, ale również ze względu na skłonność przebarwień do nawrotów. Dzięki najnowszym technologiom i bogatej ofercie zabiegów lekarze VIVA-DERM oferują pacjentom z problem przebarwień kilka metod leczenia, dobierając najbardziej odpowiedni zabieg indywidualnie.

DLA KOGO?

 • dla osób z problemem przebarwień

USUWANIE PRZEBARWIEŃ WARSZAWA VIVA-DERM – METODY

 • mikrodermabrazja
 • peelingi chemiczne
 • lesery i lampy emitujące nielaserowe światło pulsacyjne
 • kremy depigmentacyjne

Przebarwienia - po zabieguKolor skóry, włosów, szybkość opalania pod wpływem ekspozycji na światło jest uwarunkowane genetycznie i zależy głównie od rodzaju melaniny, barwnika wytwarzanego przez komórki naskórka – melanocyty. Na proces melanogenezy – produkcji melaniny – wpływają m.in.: promieniowanie ultrafioletowe – UV (krótkofalowe UVB oraz długofalowe UVA), hormony przysadki, jajniki, nadnercza, w czasie ciąży również łożysko.

Przebarwienia określane jako hiperpigmentacja lub zaburzenia barwnikowe są usystematyzowane według 4 podziałów. Dzielimy je na:

  1.  Ograniczone (ogniskowe zwiększenie ilości melanocytów)
  2.  Rozsiane (zaburzenia ogólnoustrojowe)
  1. Wrodzone (defekty enzymatyczne, znamiona barwnikowe – piegi, plamy soczewicowate, znamię Oty, plama mongolska, plamy typu cafe au lait itp.)
  2. Nabyte (m.in. ostuda, zwana inaczej chloasmą, melasmą, która jest jednym z najczęstszych ograniczonych przebarwień na twarzy u kobiet.
  1. Pierwotne (powstające bez uchwytnego czynnika prowokującego u osób predysponowanych)
  2. Nabyte (występujące pod wpływem działania czynników egzogennych, jak powtarzające się urazy mechaniczne, termiczne, słoneczne, chemiczne, lub jako zejście stanu zapalnego skóry. Do nabytych należą również przebarwienia sprowokowane środkami fototoksycznymi lub fotoalergicznymi zwiększającymi wrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe.
  1. Powierzchowne – naskórkowe umieszczone tylko w naskórku, stanowiące najmniejszy problem w medycynie estetycznej, na skórne umieszczone w skórze właściwej,
  2. Mieszane – leżące w naskórku i skórze właściwej.


Przebarwienia skóry dłoni - po zabiegu Przebarwienia skóry dłoni - po zabiegu Przebarwienia skóry dłoni - po zabiegu