UROLOGIA

…MIEJSCE DLA MĘŻCZYZNY.

Mężczyzna skupiony na dbaniu o siebie i wyglądzie swojego ciała, również w obszarach intymnych naraża się – w najlepszym przypadku – na drwiny i zarzuty o braku „męskości”, czymkolwiek ona się wydaje. Nasz stereotyp kulturowy do niedawna nie pozostawiał mężczyźnie przestrzeni na dbanie o siebie wykraczające poza użycie „zwykłego mydła i maszynki do golenia”. I tak jak zmienia się pogląd na pielęgnowanie widocznych obszarów męskiego ciała to wciąż głębokim tabu pozostają okolice genitalne. Sprawia to że mężczyźni pozostawieni są samym sobie gdy ich narządy odbiegają od wyobrażonego lub realnego standardu, a to rodzi u nich frustrację i obawy, zwłaszcza że spodziewają się surowego osądu w najdelikatniejszym obszarze – aktywności seksualnej.

Dlatego w Viva Derm znajdą bezpieczne miejsce, gdzie z pełnym zrozumieniem, bez rywalizacji ani osądzania uzyskają pomoc w trapiących ich problemach:

Plastyka napletka / obrzezanie / plastyka zbyt krótkiego wędzidełka / usuwanie zrostów po poprzednich, nie do końca udanych zabiegach / leczenie przerosłych, nieestetycznych blizn. W zależności od problemu możemy udzielić pomocy: dla estetycznego, wizualnie satysfakcjonującego efektu, usunięcia dyskomfortu i dolegliwości bólowych podczas współżycia i tym samym zwiększenia poczucia pewności siebie również w kontaktach intymnych.

Leczenie choroby Peyroniego (stanu w którym powstają podskórne „płytki” i zwłóknienia, powodujące skrzywienie penisa, nawet do stopnia w którym niemożliwe jest podejmowanie współżycia) za pomocą preparatu enzymatycznego. Rozpuszczenie i uelastycznienie zmienionych chorobowo obszarów metodą bezoperacyjną z czasem pozwala na zmniejszenie skrzywienia, powrót elastyczności i możliwości podjęcia ponownie swobodnej aktywności seksualnej.

Wazektomia tj. przecięcie nasieniowodów, tak żeby w spermie nie pojawiały się żywe plemniki. Trwający krótko, w skutecznym znieczuleniu, komfortowy zabieg pozwala uzyskać trwałe zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, tym samym dać mężczyźnie pełną kontrolę nad tym ile i kiedy dzieci chciałby mieć oraz uwolnić jego samego oraz jego partnerkę od stresu związanego z niedostatecznie skutecznymi metodami zapobiegania ciąży lub ich możliwymi powikłaniami.

PreP tj. profilaktyka preekspozycyjna – ochrona osób szczególnie narażonych na zakażenie wirusem HIV (pracowników seksbiznesu, MSM, osób uprawiających ChemSex, partnerów osób seropozytywnych). Stale monitorowane przyjmowanie leków zabezpieczających przed zakażeniem zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa, pozwala na funkcjonowanie bez lęku.

Diagnostyka w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową pozwala wcześnie i skutecznie wykrywać objawy zakażenia, tak żeby chronić mężczyznę i jego partnera/partnerkę przed komplikacjami zdrowotnymi i rozprzestrzenianiem się infekcji.

Czujność onkologiczna! Jako że nowotwory pojawiają się coraz częściej, u coraz młodszych pacjentów konieczne jest zachowanie najwyższego stopnia czujności, pozwalające wykryć zmiany nowotworowe na najwcześniejszym etapie ich rozwoju, tym samym dające największe szanse na ich skuteczne leczenie.

Wszystkie pozostałe problemy, które do tej pory mężczyźni byli zmuszeni znosić w milczeniu takie jak zaburzenia erekcji, zaburzenia oddawania moczu, przewlekłe dolegliwości bólowe również zostaną zauważone i leczone.

Po prostu… Miejsce dla mężczyzny.

Zabiegi z zakresu urologii: