Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

TRICHOSKOPIA (BADANIE WŁOSA)

Nadmierna utrata włosów wzbudza niepokój i jest przyczyną frustracji. Bardzo często przyczyna tego stanu nie jest znana, a leczenie nieskuteczne.  VIVA-DERM poleca trichogram – najstarszą i najskuteczniejszą metodę badania włosa.

Jest to badanie stanu włosów oraz mechanizmu i przyczyny łysienia. Polega na mikroskopowej ocenie około 50 włosów pobranych przez lekarza dermatologa z czterech lub pięciu okolic owłosionej skóry głowy. Do próbki pobiera się włosy w poszczególnych fazach wzrostu (anagenowe, telogenowe, katagenowe) i określa ich proporcje. Zaburzenie tych proporcji może wskazywać, z jakim stanem chorobowym mamy do czynienia. Oceniane są mieszki włosowe oraz łodyga włosa. Końcowy wynik badania pozwala ustalić przyczyny wypadania włosów, a w konsekwencji dobrać najwłaściwszą metodę leczenia (leczenie miejscowe, ogólne, dobór odpowiednich koktajli do mezoterapii).

WSKAZANIA:
•     dla osób łysiejących, kobiet i mężczyzn, u których rozpoznanie łysienia typu męskiego (androgenowego) nie jest ewidentne,
•     jako badanie diagnostyki genetycznie uwarunkowanych zespołów uszkodzenia łodygi włosa.
Lekarz dermatolog VIVA-DERM nie tylko wykona prawidłowo badanie włosa, ale również wskaże i poprowadzi najwłaściwszą metodę leczenia. Na Państwa życzenie wydrukuje lub zapisze na nośniku wynik badania i dołączy kilka zdjęć mikroskopowych charakteryzujących korzenie włosów.

VIVA DERM zaprasza Państwa na badanie włosa Warszawa ul. Puławska 403.