Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

PLEXR Warszawa  

PLEXR – GENERATOR MIKROWIĄZKI PLAZMY

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania. Skutkuje to uniesieniem powiek i efektem „otwarcia oka”. Serdecznie zapraszamy na bezinwazyjne zabiegi PLEXR Warszawa, VIVA DERM.

Podczas działania mikrowiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka (sublimacja), która powoduje silne napięcie skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Efektem takiego działania jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze, co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek.

W przeciwieństwie do innych technik zastosowana w PLEXR plazma nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej. PLEXR nie powoduje krwawienia i nekrozy otaczających tkanek. Obserwacje te zostały potwierdzone w badaniach histologicznych tkanek poddanych leczeniu urządzeniem PLEXR. Dzięki temu PLEXR nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności – makijaż wystarczy, aby w czasie 5-dniowego czasu gojenia zakryć miejsca poddane zabiegowi.

JAK WYGLĄDA ZABIEG Z UŻYCIEM PLEXR?

Chirurgia nieablacyjna, jak mówi sama nazwa tej techniki, nie wykorzystuje skalpela lub energii lasera, aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele możliwych komplikacji.

Ta technika stosowana w korekcji powiek jest definiowana jako metoda „dynamiczna”, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury. Pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i „na żywo” obserwować efekty swojej pracy. Technika ta nazywana jest nieablacyjną ponieważ jest przeprowadzana bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu.

Procedura ta wykonywana jest przez wykonywanie niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok. 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury.
Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i, co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek.

Ponad 5 lat badań klinicznych i obserwacji tysięcy pacjentów wykazało, że dzięki zastosowaniu tej nieablacyjnej techniki możemy uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne.
Typowy zabieg trwa mniej niż 20 minut, a punktowe „strupki” o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się od 5 do 7 dni.

PLEXR TO NIE TYLKO LECZENIE OPADAJĄCYCH POWIEK
Głównym wskazaniem PLEXR jest lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka), lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki, oraz leczenie blizn i rozstępów.

ZALETY TERAPII PLEXR
• ok. 70% efektu jest widoczna natychmiast po zabiegu
• nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności
• pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu
• pełna kontrola operatora podczas wykonywania zabiegu
• nie wymaga nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu
• zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek

JAK WYGLĄDA PROCES GOJENIA
• po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5–7 dni
• można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne)
• 2. i 3. dnia może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi
• po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1–2 tygodnie
• w tym okresie należy stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień

Zapraszamy na PLEXR, Warszawa, VIVA DERM, Puławska 403.