PEELINGI MEDYCZNE

Zapraszamy do Centrum VIVA-DERM na zabiegi peelingów medycznych. Peeling to nieinwazyjny zabieg lekarski poprawiający i leczący naskórek oraz skórę właściwą poprzez złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka i stymulację procesów w skórze przy użyciu preparatów chemicznych (peelingi chemiczne), światła laserowego (peelingi laserowe) oraz mechanicznego złuszczania (mikrodermabrazja i dermabrazja). Obecnie peelingi to jedne z najbardziej znanych, najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej i z racji szerokiego spektrum działania dające spektakularne efekty. Pod hasłem dermopeelingi kryją się różne preparaty, których zadaniem jest kontrolowane złuszczenie części naskórka lub nawet części skóry właściwej. Zabiegi w Centrum VIVA-DERM wykonywane są przez doświadczonego lekarza, który dopasuje rodzaj preparatu oraz właściwe jego stężenie do rodzaju skóry, tak aby uzyskać zamierzony efekt terapeutyczny oraz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Coraz bardziej doskonałe formuły dermopeelingów dopasowują się do konkretnych problemów skórnych, dzięki czemu odkrywamy nową odmłodzoną warstwę skóry, pozbawioną zmarszczek, plam barwnikowych i niektórych powierzchownych blizn zanikowych.

DLA KOGO?

 •    dla osób, których skóra wymaga natychmiastowej rewitalizacji
 •    dla osób z szarą i zmęczoną cerą
 •    dla osób z rozszerzonymi pory, zaskórnikami, tłustą i łojotokową skórą
 •    dla osób z uszkodzeniami posłonecznymi oraz rozstępami skórnymi
 •    dla osób z plamami barwnikowymi i powierzchniowymi bliznami zanikowymi


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZABIEGI VIVA-DERM?

 •     zabiegi wykonywane są przez doświadczony i profesjonalny zespół VIVA-DERM
 •     lekarze VIVA-DERM indywidualnie dobierają rodzaj zabiegu do potrzeb Twojej skóry
 •     szeroka gama zabiegów
 •     szybki efekt
 •     stosunkowo krótki czas trwania zabiegu
 •     bezbolesność zabiegów

 

Eksfoliacja AHA

Dobroczynne działanie alpha hydroksykwasów, będących głównym składnikiem peelingu, wykorzystywane jest od lat w pielęgnacji skóry. Stanowi podstawę wielu kosmetyków, natomiast większe jego stężenie znajduje zastosowanie w peelingach medycznych. W zależności od kondycji skóry i zamierzonego efektu terapeutycznego lekarz podejmuje decyzję o przeprowadzeniu eksfoliacji AHA o stężeniu 30%, 50% lub 70%. Peeling przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, ma właściwości liftingujące. Efektem przeprowadzonego zabiegu jest wygładzenie zmarszczek, rewitalizacja skóry oraz promienna i rozświetlona cera.

Peeling migdałowy

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Antybakteryjne i odbarwiające działanie kwasu od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, photo-ageing czy nieregularne przebarwienia. Peeling jest również doskonałym rozwiązaniem dla skóry łojotokowej. Efektem działania kwasu migdałowego jest widoczna poprawa płytkich zmarszczek, spłycenie blizn po trądziku, rozjaśnienie przebarwień pozapalnych i powierzchniowych oraz znaczna poprawa kondycji skóry z trądzikiem, obecnością zaskórników i krost zapalnych. Dodatkowym plusem jest również możliwość stosowania peelingu przez cały rok bez ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji.


Zabiegi z użyciem TCA (kwasu trójchlorooctowego)

Kwas trójchlorooctowy, na bazie którego wykonywane są peelingi, jest najbardziej rozpowszechnionym czynnikiem złuszczającym. Wśród całej gamy peelingów TCA można wyróżnić Easy Peel, Snow Peel i Blue Peel, czyli Chemabrazję Kolorową. Podstawą rozróżnienia tych dermopeelingów jest stopień stężenia kwasu trójchlorooctowego w preparacie, a tym samym stopień penetracji substancji aktywnych w poszczególne warstwy skóry. Wybór właściwego peelingu należy do lekarza, który oceniając stan i kondycję skóry, jest w stanie dopasować właściwe stężenie kwasu do oczekiwań terapeutycznych. Efektem przeprowadzonego zabiegu jest wyraźne odmłodzenie skóry, zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek, rozjaśnienie skóry i likwidacja przebarwień, natomiast w przypadku zastosowania wyższego stężenia kwasu trójchlorooctowego spłycenie, a nawet zanik blizn. Po zabiegu następuje wyraźne złuszczanie naskórka i konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna przez 7 dni.


GlyKoPeel

Aktywnym składnikiem peelingu GlyKoPeel jest kwas glikolowy, który wykazuje silne właściwości złuszczające, zmniejsza przerośniętą warstwę rogową naskórka, wzmagając tym samym jego przepuszczalność. Kwas glikolowy otwiera zatem drogę dla pozostałych aktywnych składników peelingu, których zadaniem jest stymulacja syntezy kolagenu, poprawienie elastyczności skóry, likwidacja przebarwień, przebudowa i regeneracja skóry. GlyKoPeel jest skuteczny w walce z objawami starzenia się skóry, reguluje zaburzenia pigmentacji oraz usuwa zmiany skórne wywołane przez czynniki środowiskowe. Dzięki wykorzystaniu czynników depigmentujących i witamin poprawia kondycję skóry, łagodząc objawy trądziku i obkurczając pory. Natomiast bogactwo flawonoidów zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem wolnych rodników.


Peeling pirogronowy

Aktywnym składnikiem tego peelingu jest kwas pirogronowy, który ma właściwości regulujące wydzielanie sebum i zmniejszające łojotok skóry również trądzikowej. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą pozwala na uzyskanie w krótkim czasie dobrych efektów estetycznych. Peeling wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego i różowatego oraz łojotokowego zapalenia skóry. Efektem działania kwasu pirogronowego jest redukcja wydzielanego łoju, likwidacja zaskórników, oczyszczenie i domknięcie porów skóry. Dzięki aktywnym składnikom peelingu znikają przebarwienia oraz drobne blizny potrądzikowe, skóra zostaje wygładzona, dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu w skórze właściwej, co z kolei korzystnie wpływa na ujędrnienie i właściwą gęstość skóry. Dodatkową zaletą jest brak efektów ubocznych w postaci podrażnienia skóry i prawie niewidoczne, krótkotrwałe złuszczanie.


Cosmelan

Zestaw Cosmelan laboratorium Mesoestetic podobnie jak zestaw Amelan, ale mający od niego większy profil bezpieczeństwa, został opracowany przez dr Eduardo Kruliga z Wenezueli i jest uważany za jeden z najskuteczniejszych obecnie dostępnych peelingów w usuwaniu przebarwień. Jego skuteczność oceniana jest na 95%. Głównym i podstawowym wskazaniem do jego zastosowania są przebarwienia zarówno powstałe na tle zaburzeń hormonalnych – melasma – jak i te powstałe w wyniku stanu zapalnego skóry – przebarwienia potrądzikowe – jak również przebarwienia posłoneczne – plamy soczewicowate posłoneczne. Zestaw zawiera w swoim składzie substancje o natychmiastowym działaniu rozjaśniającym blokującym aktywność tyrozynazy (m.in. kwas kojowy, arbutynę, kwas fitynowy, kwas askorbinowy, palmitynian retinolu, EDTA). Nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym.

PRX

PRX-T33 to chemiczna metoda stymulacji skóry. Produkt łączy w sobie 33% TCA (kwas trójchlorkowy) i 5% kwas kojowy. Dzięki połączeniu obu substancji z nadtlenkiem wodoru otrzymano peeling małoinwazyjny dla pacjenta, za pomocą którego bez uszkodzenia skóry można ją stymulować do produkcji fibroblastów, a co za tym idzie biorewitalizować bez użycia igły, bez bólu i długiej rekonwalescencji.

PRX-T33 można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej (tj. mikronakłuwanie, mezoterapia, fale radiowe), co wzmacnia ich efekty. Jest to zabieg przeznaczony dla obu płci, w każdym wieku i o wszystkich porach roku.

Wskazania ogólne:

 • utrata napięcia skóry twarzy i ciała
 • blizny zanikowe
 • rozstępy
 • wspomagająco w leczeniu melasy i hiperpigmentacji skóry

 Wskazania według wieku pacjenta:

 • 5–12 lat

Blizny (ospa wietrzna, liszajec)

 •  12–25 lat

Zastępuje oczyszczenie twarzy

 •  25– 35 lat

Profilaktyka procesu starzenia się skóry.

Melasa

Rozstępy

 •  35–45 lat

Biorewitalizacja twarzy i ciała

Zwiotczenie skóry biustu

 • 45 lat

Korekcja zwiotczałej skóry

Poprawa jędrności skóry szyi, dekoltu i biustu

Retix C – Terapia profesjonalna z wykorzystaniem serum i maski.

Zawiera wysoko skoncentrowane składniki aktywne:

 • Retinol 4% – silnie odmładza, zagęszcza, nawilża i rozświetla skórę. Forma preparatu zmniejsza ryzyko podrażnień i zapewnia wysoką tolerancję.
 • Witamina C 8% – w stabilnej lewoskrętnej postaci działa silnie antyoksydacyjnie i rozświetlająco.
 • Antyoksydanty 30% – wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania.

Terapia działa przeciwstarzeniowo, skóra jest widocznie odmłodzona: jędrna i nawilżona, znikają zaskórniki, przebarwienia pozapalne i blizny potrądzikowe, a zmarszczki stają się mniej widoczne.