dr Olga Warszawik-Hendzel

dermatolog

Absolwentka I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Dermatologii CSK MSW, a obecnie pracuje w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie poza praktyką kliniczną prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego. Jest również wykładowcą na podyplomowych studiach z medycyny estetycznej Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek European Academy of Dermatology and Venerology, International Dermoscopy Society, European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology oraz Stowarzyszenia Dermatologów Esetycznych.

Ma wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu nieoperacyjnych zabiegów korygujących i modelujących wygląd twarzy i ciała. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej (peelingi medyczne, toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, osocze bogatopłtkowe, mezoterapia, lipoliza) oraz wysoko zaawansowanych i nowoczesnych metodach laseroterapii.

W swojej codziennej pracy zawodowej zajmuje się pełnym zakresem dermatologii klinicznej i estetycznej, dermatochirurgii oraz laseroterapii. Do jej szczególnych zainteresowań należy diagnostyka i leczenie chorób owłosionej skóry głowy, w tym nadmiernego wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

W ramach działalności naukowej zajmuje się przede wszystkim wczesną diagnostyką stanów przednowotworowych i nowotworów skóry z wykorzystaniem nowoczesnych nieinwazyjnych metod obrazowania skóry, takich jak dermoskopia, wideodermoskopia oraz konfokalna mikroskopia laserowa. Ukończyła kurs dermoskopii na Uniwersytecie Medycznym w austriacki Graz oraz kurs konfokalnej mikroskopii laserowej na Uniwersytecie Medycznym w Berlinie.

Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych. Swoją wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej stale poszerza, biorąc czynny udział zjazdach, kursach oraz kongresach w kraju i na świecie.