Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

Obrzezanie/plastyka częściowa napletka

Obrzezanie / plastyka częściowa napletka to zabieg polegający na tym żeby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort zarówno w stanie wiotkim jak i w stanie pełnej erekcji. Zwężenie kanału napletka, blizny, ograniczające i bolesne zrosty lub nieestetyczny nadmiar napletka są usuwane podczas zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym (lek znieczulający podawany jest u podstawy penisa; jest to znieczulenie zupełnie wystarczające żeby zabieg był komfortowy i bezbolesny dla pacjenta).

Zależnie od natury problemu jak i preferencji pacjenta napletek jest korygowany a brzegi rany są zabezpieczane szwami rozpuszczalnymi (pozwala to uniknąć kłopotliwego usuwania szwów po wygojeniu się rany). Następnie na okolicę operowaną nakładany jest jałowy opatrunek. Pacjent opuszcza gabinet z pisemną informacją o dalszym postępowaniu oraz konkretną informacją co robić w razie wystąpienia powikłań.

Tak jak każda procedura chirurgiczna plastyka napletka niesie za sobą pewne ryzyku powikłań: przedłużone krwawienie, ból, obrzęk, zakażenie rany pooperacyjnej, nadwrażliwość żołędzi. Bezpośrednio po zabiegu penis może być obrzęknięty i zakrzywiony, dlatego dobrze jest zaplanować taki zabieg w czasie gdy można na dzień lub dwa wypocząć w domu. Oczywiście konieczne jest wstrzymanie się od wszelkiej aktywności seksualnej do czasu wygojenia się rany. Wizyta kontrolna odbywa się po 7 dniach, chyba że zajdzie potrzeba wcześniej, wtedy wizytę ustala się indywidualnie.