Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

NADPOTLIWOŚĆ

Nadmierna potliwość jest schorzeniem upośledzającym codzienną aktywność i jakość życia, dotykającym 2–3% populacji. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Wyzwalana jest przez czynniki termiczne, emocjonalne, smakowe, psychiczne oraz stres. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, a największe nasilenie przypada na wiek 20–30 lat, a więc czas najwyższej aktywności towarzyskiej, osobistej oraz zawodowej. Pacjenci dotknięci nadpotliwością żyją w ciągłym poczuciu dyskomfortu emocjonalnego, braku pewności siebie i wstydu.
Prowadzone badania kliniczne potwierdzają skuteczność metody której używamy, a sam zabieg jest nieinwazyjny i dość prosty do przeprowadzenia. Pierwszym etapem leczenia jest wykonanie testu Minora, za pomocą którego określamy stopień zaawansowania nadpotliwości oraz obszar, który poddajemy leczeniu. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (kremem Emla) i polega na wstrzyknięciu preparatu, którego zadaniem jest zablokowanie działania nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Procedura trwa około 30 minut, natomiast efekty utrzymują się do kilku miesięcy.
Terapia diametralnie zmienia jakość życia pacjentów, przywracając im pewność siebie, komfort psychiczny oraz pełną aktywność zawodową i towarzyską.
Efekty zabiegu odczuwalne są po około 3-4 dniach. Właściwy efekt końcowy po 7-10 dniach. Utrzymanie efektów zabiegu zależy od metabolizmu organizmu, z reguły jest to pomiędzy 3 a 6 m-cy.

WSKAZANIA:
– nadmierna potliwość

PRZECIWWSKAZANIA:
• zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona);
• nadwrażliwość na składniki preparatu toksyny botulinowej (albuminy ludzkie);
• miejscowe infekcje skóry
• ciąża, okres laktacji

• stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna,kanamy-cyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina,,inkomycyna, tetracyklina, polimyksyn