MIKRODERMABRAZJA

Zapraszamy do Centrum VIVA-DERM na profesjonalną mikrodermabrazję. Jest to zabieg peelingu mechanicznego, który polega na równoczesnym wykorzystaniu dwóch składników: tarcia, podciśnienia.

DLA KOGO?

Mikrodermabrazję zaleca się w następujących sytuacjach i stanach chorobowych:

  •     po ekspozycjach słonecznych
  •     w zaburzeniach rogowacenia
  •     przy drobnych zmarszczkach
  •     w trądziku celem zmniejszenia łojotoku i ilości zaskórników oraz poprawy efektów terapii miejscowej
  •     na zanikowe lub przerosłe blizny
  •     w celu pobudzenia regeneracji naskórka i poprawy kondycji skóry i zmniejszenia efektów starzenia.


Podczas zabiegu pociera się zewnętrzne warstwy skóry przy użyciu kryształków diamentu oraz stosuje siłę ssącą podciśnieniem celem lepszego naciągnięcia skóry. Pocieranie końcówką diamentową usuwa mechanicznie nadmiernie nagromadzoną warstwę martwego naskórka powstałą np. po opalaniu lub zastosowaniu wysuszających preparatów przeciwtrądzikowych i wygładza powierzchnię skóry. Zabieg mikrodermabrazji jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezpiecznym, który regeneruje i odświeżenia skórę. Stwierdzono, że po zabiegach mikrodermabrazji penetracja preparatów odmładzających lub leczniczych jest lepsza i bardziej równomierna. Mikrodermabrazja posiada też efekt dermoplastyczny to znaczy pobudza syntezę nowego kolagenu, a więc odmładza skórę.

Zabieg mikrodermabrazji należy do zabiegów resurfacingu, a to oznacza, że usuwa stary naskórek, indukuje jego regenerację i zastępuje go nowym. Mikrodermabrazję można wykonywać w każdym wieku i co najważniejsze bezpiecznie przy dobrej tolerancji na każdą okolice ciała. Pacjentki VIVA-DERM stosujące mikrodermabrazję chwalą sobie wygładzoną, lepiej napiętą i bardziej sprężystą skórę.

Efekty mikrodermabrazji można porównać do efektów uzyskiwanych po peelingach chemicznych kwasami owocowymi, ale tolerancja jest lepsza. Po zabiegu mikrodermabrazji nie ma ograniczeń w codziennych czynnościach. Dodatkowo ochrona przeciwsłoneczna nie jest restrykcyjnie wymagana, w związku z czym zabieg wykonuje się przez cały rok nawet na opalonej skórze. Mikrodermabrazję można stosować na rozległe powierzchnie skóry np. plecy, ramiona, cały dekolt etc.