Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

MEZOTERAPIA Warszawa

Mezoterapia to metoda intensywnego odżywiania i regeneracji skóry poprzez wprowadzenie substancji aktywnych bezpośrednio w tkankę podskórną wybranego obszaru ciała. Koktajle używane do mezoterapii działają jak „zastrzyk energii”. Skóra, w zależności od kompozycji preparatu, może zostać głęboko nawilżona i wzbogacona w wartościowe związki chemiczne – witaminy, minerały, antyoksydanty. Pierwiastki wprowadzone w tkanki metodą mezoterapii mogą również usprawniać mikrokrążenie i poprawiać metabolizm komórek. Te właściwości wykorzystuje się w profilaktyce łysienia oraz w programach redukcji cellulitu.

MEZOTERAPIA IGŁOWA I BEZIGŁOWA 

Celem zabiegu mezoterapii jest wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. Jest to szczególnie ważne w przypadku substancji nawilżających, które stanowią podstawę większości preparatów. Cząsteczki te są zbyt duże, aby samoistnie przeniknąć w głąb skóry, dlatego wymagają mechanicznego wprowadzenia. Istnieją dwie skuteczne metody wykonywania mezoterapii: igłowa i bezigłowa. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu preparatów w obszar podskórny poprzez nakłucia, natomiast mezoterapia bezigłowa opiera się na zjawisku elektroporacji, do którego dochodzi podczas oddziaływania na skórę wysokonapięciowym polem elektrycznym. Podczas takiego zabiegu błony komórek zwiększają przepuszczalność i koktajl mezoterapeutyczny wnika w głąb tkanek. Podobny efekt przepuszczalności tkanek daje oddziaływanie na skórę ultradźwiękami. Zarówno mezoterapia igłowa jak i mezoterapia bezigłowa, odznaczają się dużą skutecznością.

MEZOTERAPIA – WSKAZANIA:
• skóra wymagająca rewitalizacji
• atrofia skóry
• tendencja do nadmiernego wypadania włosów
• niewydolność krążeniowa lub limfatyczna (cellulit)
• rozstępy

Mezoterapia to jedyny rodzaj terapii, gdzie lekarz komponuje preparaty w odpowiednich stężeniach, indywidualnie dla danego pacjenta. Specjaliści VIVA-DERM stosują „koktajle” złożone z 3 do 5 preparatów dobieranych w zależności od potrzeb skóry. Składniki czynne to m.in. witaminy, mikroelementy (cynk, krzem), enzymy (hialuronidoza), wyciągi tkankowe i roślinne, aminokwasy oraz antyoksydanty. „Koktajl” wstrzykiwany jest przy użyciu strzykawki lub pistoletu do mezoterapii. Zabiegi powtarza się raz lub dwa razy na tydzień w terapii intensywnej (np. cellulit), przy terapii odmładzania zabieg wykonuje się raz na dwa tygodnie. Dodatkowo wykonuje się jednen zabieg na kwartał jako terapię podtrzymującą.
Zapraszamy do VIVA DERM gdzie nasi lekarze dobiorą odpowiedni rodzaj mezoterapii i podawanych substancji tak aby uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu.

MEZOTERAPIA MEZOLIFT

Mezolift jest formą mezoterapii przeznaczoną do leczenia atrofii skóry oraz poprawy jakości naskórka i skóry właściwej. Często bywa łączony z zabiegami powierzchniowymi, tj. mikrodermabrazją lub peelingiem. Mezolift dostarcza składniki aktywne i potrzebne „in situ” do miejsca przeznaczenia, zapewniając wyraźną poprawę jakości, sprężystości i kolorytu skóry.

MEZOTERAPIA MESO SENSE

Meso Sense jest innowacyjnym zabiegiem mezoterapii bezigłowej. Zabieg polega na elektroporacji za pomocą modulowanych fal o częstotliwości radiowej. Wykorzystując system zmiennej częstotliwości i niskiej intensywności fal, Meso Sense pozwala na bezbolesne wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry. Podawane w ten sposób preparaty są równomiernie rozprowadzane wewnątrz tkanki, poprawiając jej mikrokrążenie i nawilżenie oraz stymulując metabolizm komórek tłuszczowych. Zaletą mezoterapii bezigłowej jest jej bezinwazyjność. Zabieg trwa około 30 minut. Najlepiej wykonać serię 8–10 zabiegów. Po zabiegu od razu można wrócić do codziennych zajęć.

WSKAZANIA:
• cellulit
• otyłość
• zwiotczenia
• starzenie się skóry
• rozstępy
• utrata włosów
• melazma

MEZOTERAPIA OKOLIC OCZU

W skórze dojrzałej zachodzi proces zmniejszania się ilości włókien kolagenowych odpowiadających za jej jędrność oraz włókien elastynowych odpowiadających za napięcie. Wynikiem tego jest pojawienie się zagłębień w skórze, które tworzą nieregularną sieć. Taką cerę postrzegamy jako zmęczoną, szarą i pozbawioną blasku.
W VIVA DERM oferujemy Państwu zabieg oparty na nowatorskiej koncepcji połączenia techniki wypełniania i mezoterapii. To ekskluzywna formuła łącząca występujący naturalnie w tkankach skóry nawilżający biopolimer i wyselekcjonowane składniki (antyoksydanty, minerały, witaminy), które wspomagają proces odzyskiwania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Zabieg ten pomaga odzyskać świetlistą i sprężystą skórę. Preparat, którego używamy zawiera również lidokainę, która działa znieczulająco. Dzięki temu zabieg jest prawie bezbolesny. Preparat jest podawany do skóry za pomocą kaniuli (specjalnej, tępo zakończonej igły). Po mezoterapii cera jest napięta, świetlista i wyraźnie młodsza. Efekty poprawienia struktury skóry, rozświetlenia cery i poprawy napięcia widoczne są już po pierwszym zabiegu.

WSKAZANIA:

• odwodniona, zmęczona skóra
• matowa, pozbawiona blasku cera
• przebarwienia, nierówny koloryt
• podtrzymanie efektów wypełnienia zmarszczek i zabiegu miękkiego liftingu dermatologicznego

HYDROBALANS

Hydrobalans to nowoczesna koncepcja rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni dzięki zastosowaniu różnych preparatów otrzymujemy optymalne efekty. Preparaty dają właściwy poziom nawodnienia skóry, elastyczności i napięcia, jak również decydują o świeżości jej wyglądu i witalności. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu do skóry właściwej za pomocą maleńkich nakłuć. Zaletą jest długotrwałość efektów zabiegu. Stosując mezoterapię opartą na preparacie Hydrobalans, można osiągnąć również spektakularną poprawę wyglądu dłoni.
Zabieg ten polecamy osóbom w każdym wieku, które pragną, aby ich skóra miała zdrowy i młody wygląd. Do osiągnięcia optymalnego efektu zalecamy 3 zabiegi w odstępach 3–trzy, 4-ro tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 4–6 miesiącach.

WSKAZANIA:

• przesuszona skóra
• potrzeba odświeżenia i zwiększenia napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
• skóra ze skutkami nadmiernej ekspozycji słonecznej
EFEKTY:
• rewitalizacja skóry
• błyskawiczna poprawa nawilżenia
• poprawa elastyczności i napięcia
• spłycenie drobnych zmarszczek
• dodanie skórze blasku i odmłodzenie

DERMAPEN

Dermapen to metoda mikronakłuwania skóry. Technika ta jest jedną z najczęściej stosowanych metod w dermatologii estetycznej dzięki dużej liczbie wskazań terapeutycznych, które lekarz może wykorzystać w swojej praktyce. Nakłuwając skórę, powodujemy mikrourazy skóry, które stymulują ją do samoleczenia i uruchamiamy intensywne procesy regeneracyjne. Mikronakłuwanie pozwala też na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu podnosimy skuteczność zabiegu. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze, krzemionki, aminokwasy dobierane przez lekarza w zależności od indywidualnego wskazania i leczonego obszaru skóry.
Mikronakłuwanie jest często stosowane w terapii skóry z wyraźnymi oznakami starzenia i fotostarzenia się skóry. Ta metoda mezoterapii, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianie procesów naprawczych, poprawia napięcie i elastyczność skóry, zwiększa jej ukrwienie, odżywia komórki i redukuje drobne zmarszczki. Efektem zabiegu jest też poprawa struktury skóry i ujednolicenie jej koloru. Zabieg skutecznie zmniejsza też widoczność rozszerzonych porów. Dermatolodzy często korzystają z metody mikronakłuwania w leczeniu blizn. Technika pozwala na znaczną poprawę wyglądu skóry zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulacja procesów regeneracyjnych powoduje, że organizm wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Podobnie działający jak w przypadku blizn mechanizm działania mikronakłuwania wykorzystywany jest również w leczeniu rozstępów. Efektem zabiegów jest znaczne zmniejszenie widoczności rozstępów i poprawa jakości skóry w ich obrębie. Mezoterapia polegająca na mikronakłuwaniu skóry głowy wraz z wprowadzaniem substancji aktywnych jest też stosowana do leczenia łysienia.
Lekarze często wykorzystują do zabiegu mikronakłuwania tzw. rollery – specjalne wałki z dużą ilością mikroigieł o różnej grubości oraz długości od 0,2 do 2,5 mm. Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonuje się, przesuwając wałek po skórze pacjenta, co powoduje mikrouszkodzenia skóry i stymuluje ją do regeneracji. Zabieg poprzedza znieczulenie wybranego obszaru ciała specjalnym kremem. Urządzenie medyczne do mikronakłuwania Dermapen, które pozwala znacznie zwiększyć nie tylko szybkość wykonania zabiegu, ale również komfort pacjenta. Urządzenie pozwala na tzw. frakcyjne nakłuwanie skóry – pulsujące igły wykonują do 90 nakłuć na sekundę. Wpływa to na znaczne ograniczenie czasu wykonywanego zabiegu i zmniejszenie odczucia bólu przez pacjentów. Urządzenie pozwala również na wykonanie nakłuć od 0,5  do 2,5 mm w głąb skóry, dzięki czemu możliwa jest stymulacja głębszej warstwy skóry, gdzie znajduje się najwięcej fibroblastów.

MEZOTERAPIA – PRZECIWWSKAZANIA:

• alergia, uczulenie na składniki preparatu
• ciąża, karmienie piersią
• stany zapalne na skórze (opryszczka)
• zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
• choroby nowotworowe
• stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

MEZOTERAPIA - informacje o zabiegu

Mezoterapia wyspowa/rollercena
Oczy240 zł
Twarz370 zł
Twarz + oczy450 zł
Twarz + szyja540 zł
Twarz + szyja + dekolt660 zł
Dłonie *urządzenie do mezoterapii wyspowej 250 zł300 zł
Mezoterapia igłowa:cena
skóry głowy 
koktajle odżywczeod 350 zł
Dr Cyj – peptydowa terapia włosówod 850 zł
Podanie osocza na skórę głowyod 850 zł
Mezoterapia twarzy 1 obszarod 600 zł
Osocze bogatopłytkowe na skórę twarzy, szyiod 850 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, strupki
Rekonwalescencja:zwykle 3-7 dni
Sugerowana liczba zabiegów:4-8 sesji

MEZOTERAPIA - lekarze wykonujący zabieg

dermatolog, kosmetolog

Specjalista dermatolog, wenerolog

Lekarz stomatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

specjalista dermatolog, wenerolog

lek. med. internista i medycyny estetycznej

specjalista dermatolog

Lekarz praktykujący Medycynę Estetyczną i Anti-Aging

MEZOTERAPIA - Zapytaj o zabieg