MEZOTERAPIA WARSZAWA

Mezoterapia to metoda intensywnego odżywiania i regeneracji skóry poprzez wprowadzenie substancji aktywnych bezpośrednio w tkankę podskórną wybranego obszaru ciała. Koktajle mezoterapeutyczne działają jak „zastrzyk energii”. Skóra, w zależności od kompozycji preparatu, może zostać głęboko nawilżona i wzbogacona w wartościowe związki chemiczne – witaminy, minerały, antyoksydanty. Pierwiastki wprowadzone w tkanki metodą mezoterapii mogą również usprawniać mikrokrążenie i poprawiać metabolizm komórek. Te właściwości wykorzystuje się w profilaktyce łysienia oraz w programach redukcji cellulitu.

MEZOTERAPIA IGŁOWA I BEZIGŁOWA

Celem zabiegu mezoterapeutycznego jest wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. Jest to szczególnie ważne w przypadku substancji nawilżających, które stanowią podstawę większości preparatów. Cząsteczki te są zbyt duże, aby samoistnie przeniknąć w głąb skóry, dlatego wymagają mechanicznego „wprowadzenia”. Istnieją dwie skuteczne metody wykonywania mezoterapii: igłowa i bezigłowa. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu preparatów w obszar podskórny poprzez nakłucia, natomiast mezoterapia bezigłowa opiera się na zjawisku elektroporacji, do którego dochodzi podczas oddziaływania na skórę wysokonapięciowym polem elektrycznym. Podczas takiego zabiegu błony komórek zwiększają przepuszczalność i koktajl mezoterapeutyczny wnika w głąb tkanek. Podobny efekt przepuszczalności tkanek daje oddziaływanie na skórę ultradźwiękami. Obie metody odznaczają się dużą skutecznością.

DLA KOGO?

 • dla osób z atrofią skóry
 • dla osób pragnących odmłodzić skórę
 • dla osób z tendencją do nadmiernego wypadania włosów
 • dla osób z niewydolnością krążeniową lub limfatyczną (cellulit)
 • dla osób chcących zlikwidować rozstępy

WIĘCEJ O MEZOTERAPII

Mezoterapia to jedyny rodzaj terapii, gdzie lekarz komponuje preparaty w odpowiednich stężeniach, indywidualnie dla danego pacjenta. Zespół VIVA-DERM stosuje „koktajl” złożony z 3 do 5 preparatów dobieranych przez lekarza w zależności od rodzaju schorzenia. Składniki czynne to m.in. witaminy, mikroelementy (cynk, krzem), enzymy (hialuronidoza), wyciągi tkankowe i roślinne, aminokwasy oraz antyoksydanty. „Koktajl” wstrzykiwany jest przy użyciu specjalnego pistoletu lub strzykawki. Częstotliwość powtarzania zabiegów to jeden lub dwa razy w tygodniu w terapii intensywnej (np. cellulit) lub raz na dwa tygodnie (odmładzanie) oraz jedne zabieg na kwartał w terapii podtrzymującej.

MEZOTERAPIA MEZOLIFT

Mezolift jest formą mezoterapii przeznaczoną do leczenia atrofii skóry oraz poprawy jakości naskórka i skóry właściwej. Często bywa łączony z zabiegami powierzchniowymi, tj. mikrodermabrazją lub peelingiem. Mezolift dostarcza składniki aktywne i potrzebne „in situ” do miejsca przeznaczenia, zapewniając wyraźną poprawę jakości, sprężystości i kolorytu skóry.

MEZOTERAPIA MESO SENSE 

Meso Sense jest innowacyjnym zabiegiem mezoterapii bezigłowej. Zabieg polega na elektroporacji za pomocą modulowanych fal o częstotliwości radiowej. Wykorzystując system zmiennej częstotliwości i niskiej intensywności fal, Meso Sense pozwala na bezbolesne wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry. Podawane w ten sposób preparaty są równomiernie rozprowadzane wewnątrz tkanki, poprawiając jej mikrokrążenie i nawilżenie oraz stymulując metabolizm komórek tłuszczowych. Zaletą mezoterapii bezigłowej jest jej bezinwazyjność. Zabieg trwa około 30 minut. Najlepiej wykonać serię 8–10 zabiegów. Po mezoterapii od razu można wrócić do codziennych zajęć.

DLA KOGO?

Meso Sense to innowacyjna technika, która otwiera nowe możliwości w walce z:

 • cellulitem
 • otyłością
 • zwiotczeniami
 • starzeniem się skóry
 • rozstępami
 • utratą włosów
 • melazmą

TEOSYAL REDENSITY®

Co to jest?

Zabieg oparty na nowatorskiej koncepcji połączenia techniki wypełniania i mezoterapii. Teosyal Redensity® to ekskluzywna formuła łącząca występujący naturalnie w tkankach skóry nawilżający biopolimer i wyselekcjonowane składniki (antyoksydanty, minerały, witaminy), które wspomagają proces odzyskiwania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Mezoterapia z zastosowaniem Teosyal Redensity® pomaga odzyskać świetlistą i sprężystą skórę. Preparat zawiera też lidokainę, która działa dodatkowo znieczulająco. Dzięki temu zabieg jest prawie bezbolesny. Preparat jest podawany do skóry za pomocą kaniuli (specjalnej, tępo zakończonej igły). Efekty poprawy struktury skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu mezoterapii.

Jak działa Teosyal Redensity®?

W skórze dojrzałej zachodzi proces zmniejszania się ilości włókien kolagenowych odpowiadających za jej jędrność oraz włókien elastynowych odpowiadających za napięcie. Wynikiem tego jest pojawienie się zagłębień skóry tworzących nieregularną sieć. Taką cerę postrzegamy jako zmęczoną, szarą i pozbawioną blasku. Teosyal Redensity®, dzięki działaniu biopolimeru (nawilżacza) oraz kompleksu aminokwasów, antyoksydantów i minerałów wyraźnie poprawia gęstość oraz nawilżenie skóry. W efekcie staje się ona gładka i odzyskuje nawilżenie. Po mezoterapii zmęczona dotąd cera jest napięta, świetlista i wyraźnie młodsza. Efekty rozświetlenia cery i poprawy napięcia widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Wskazania: 

 • dwodniona, zmęczona skóra
 • matowa, pozbawiona blasku cera
 • przebarwienia, nierówny koloryt
 • podtrzymanie efektów wypełnień zmarszczek i zabiegu miękkiego liftingu dermatologicznego

HYDROBALANS

PRZED

PO

przed zabiegiem mezoterapii po zabiegu mezoterapii
przed zabiegiem mezoterapii po zabiegu mezoterapii
przed zabiegiem mezoterapii po zabiegu mezoterapii
przed zabiegiem mezoterapii po zabiegu mezoterapii
przed zabiegiem mezoterapii po zabiegu mezoterapii

Hydrobalans to nowoczesna koncepcja rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni dzięki zastosowaniu nowego wypełniacza – Restylane Vital. Kwas gwarantuje właściwy poziom nawodnienia skóry, elastyczności i napięcia, jak również decyduje o świeżości jej wyglądu i witalności.

DLA KOGO?

 • dla osób z przesuszoną skórą   
 • dla  osób potrzebujących odświeżenia i zwiększenia napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni    
 • dla osób po nadmiernej ekspozycji słonecznej

Zabieg dla osób w każdym wieku, które pragną, aby ich skóra miała zdrowy i młody wygląd. Do osiągnięcia optymalnego efektu zalecane są 3 zabiegi w odstępach 3–4-tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 4–6 miesiącach.

EFEKTY:    

 • rewitalizacja skóry    
 • błyskawiczna poprawa nawilżenia    
 • poprawa elastyczności i napięcia    
 • spłycenie drobnych zmarszczek    
 • dodanie skórze blasku i odmłodzenie

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu Restylane Vital do skóry właściwej za pomocą maleńkich nakłuć. Zaletą jest długotrwałość efektów zabiegu. Stosując mezoterapię opartą na preparacie Hydrobalans, można osiągnąć również spektakularną poprawę wyglądu dłoni.

DERMAPEN – nowość w mezoterapii

Dermapen – nowa metoda mikronakłuwania skóry. Technika mikronakłuwania skóry jest jedną z metod najczęściej stosowanych w dermatologii estetycznej dzięki dużej liczbie wskazań terapeutycznych, które lekarz może wykorzystać w swojej praktyce. Nakłuwając skórę, powodujemy mikrouraz skóry, który stymuluje ją do samoleczenia i uruchamia intensywne procesy regeneracyjne. Mikronakłuwanie pozwala też na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze, krzemionki, aminokwasy dobierane przez lekarza w zależności od indywidualnego wskazania i leczonego obszaru skóry.

Wskazania do zabiegu mezoterapii:

Mikronakłuwanie często jest stosowane w terapii skóry z wyraźnymi oznakami starzenia i fotostarzenia się skóry. Ta metoda mezoterapii, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianie procesów naprawczych, poprawia napięcie i elastyczność skóry, zwiększa jej ukrwienie, odżywia komórki i redukuje drobne zmarszczki. Efektem zabiegu jest też poprawa struktury skóry i ujednolicenie jej koloru. Zabieg skutecznie zmniejsza też widoczność rozszerzonych porów. Dermatolodzy często korzystają z metody mikronakłuwania w leczeniu blizn. Technika pozwala na znaczną poprawę wyglądu skóry zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulacja procesów regeneracyjnych powoduje, że organizm wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Podobnie działający jak w przypadku blizn mechanizm działania mikronakłuwania wykorzystywany jest również w leczeniu rozstępów. Efektem zabiegów jest znaczne zmniejszenie widoczności rozstępów i poprawa jakości skóry w ich obrębie. Mezoterapia polegająca na mikronakłuwaniu skóry głowy wraz z wprowadzaniem substancji aktywnych jest też stosowana do leczenia łysienia.  

Nowe urządzenie do mikronakłuwania – mezoterapia mikroigłowa  

Lekarze często wykorzystują do zabiegu mikronakłuwania tzw. rollery – specjalne wałki z dużą ilością mikroigieł o różnej grubości oraz długości od 0,2 do 2,5 mm. Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonuje się, przesuwając wałek po skórze pacjenta, co powoduje mikrouszkodzenia skóry i stymuluje ją do regeneracji. Zabieg poprzedza znieczulenie wybranego obszaru ciała specjalnym kremem. Nowością na rynku jest urządzenie medyczne do mikronakłuwania Dermapen, które pozwala znacznie zwiększyć nie tylko szybkość wykonania zabiegu, ale również komfort pacjenta. Urządzenie pozwala na tzw. frakcyjne nakłuwanie skóry – pulsujące igły wykonują do 90 nakłuć na sekundę. Wpływa to na znaczne ograniczenie czasu wykonywanego zabiegu i zmniejszenie odczucia bólu przez pacjentów. Urządzenie pozwala również na wykonanie nakłuć od 0,5  do 2,5 mm w głąb skóry, dzięki czemu możliwa jest stymulacja głębszej warstwy skóry, gdzie znajduje się najwięcej fibroblastów. 

MEZOTERAPIA WARSZAWA, VIVA-DERM

Zainteresowanych zabiegami mezoterapii zapraszamy do VIVA-DERM przy ul. Puławska 403, 02-801 Warszawa - w celu umówienia wizyty. Nasi lekarze dobiorą indywidualny zabieg dostosowany do potrzeb Twojej skóry.

MEZOTERAPIA TWARZY, WARSZAWA

Jednym z najpopularniejszych rodzajów mezoterapii przeprowadzanym w klinice VIVA DERM w Warszawie jest mezoterapia skóry twarzy. Zabieg ten daje spektakularne efekty określane jako soft lifting, czyli naturalną poprawę jakości skóry, jej nawilżenie, uelastycznienie i rozświetlenie oraz spłycenie drobnych zmarszczek.