Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA Warszawa 

VIVA-DERM przeprowadza zabiegi usuwania owłosienia za pomocą lasera diodowego Vectus, wyposażonego w aktywny system schładzania, co zwiększa komfort w trakcie zabiegu  i zabezpiecza skórę przed powstaniem nadmiernego rumienia.

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA – WSKAZANIA:

• zaburzenia endokrynologiczne (hirsutyzm)
• estetyka – epilacja określonych partii ciała (nogi, bikini, pachy)
• wrastanie włosów po innych metodach depilacji
• dla osób ze zmianami naczyniowymi na nogach
• wrażliwa skóra, na której pojawia się odczyn zapalny (zaczerwienienie) po innych metodach depilacji
• nadwrażliwa skóra mężczyzn – nadwrażliwość po goleniu (przerzedzanie włosów)
• owłosiona skóra u mężczyzn na karku i plecach

Centrum VIVA DERM proponuje Państwu:

• trwałe laserowe usuwanie owłosienia na wszystkich fototypach skóry i na dużych powierzchniach dzięki wykorzystaniu głowicy LUX R
• metodę, która zapewnia aktywne schładzanie i zabezpiecza skórę przed powikłaniami
• profesjonalizm zespołu VIVA-DERM umożliwia przeprowadzenie zabiegów laserowego usuwania owłosienia w krótszym czasie, z większą mocą i w najbardziej komfortowy sposób

Nadmierne owłosienie w różnych partiach ciała często jest powodem braku komfortu emocjonalnego i kiepskiego samopoczucia. Niechciane włosy to dla wielu osób problem bardzo wstydliwy, który wciąż często jest bagatelizowany przez otoczenie i uważany za fanaberię. Tymczasem codzienna depilacja i walka z niechcianym i nieestetycznym owłosieniem pleców, nóg, okolic intymnych, a często także i twarzy jest czasochłonna, a przy tym często skutkuje bolesnym podrażnieniem skóry. Włosy szybko odrastają i są coraz silniejsze.

Laser diodowy Vectus to nowoczesne urządzenie do epilacji, które zmieniło możliwości medycyny estetycznej w zakresie usuwania owłosienia, którego nie chcemy. Laser ten od kilku lat uważany jest na świecie za jeden z najlepszych sposobów fotodepilacji. Urządzenie to gwarantuje wysoką skuteczność i szybkość działania. Już w ciągu kilku minut laser pozwala na wykonanie precyzyjnej depilacji wybranej partii ciała. Ponadto Vectus to także ogromne bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki zastosowaniu technologii Skintel ryzyko poparzenia skóry pacjenta spada w zasadzie do zera. Urządzenie dostosowuje bowiem parametry zabiegu odpowiednio do depilowanej skóry.

Jak działa laser Vectus?

Działanie lasera polega na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Jest ono pochłaniane przez barwnik włosa. Dzięki temu mieszek włosowy ulega zniszczeniu pod wpływem temperatury. Zastosowany w laserze Vectus system Skintel pozwala na analizę poziomu melaniny w skórze pacjenta i dopasowanie siły wiązki lasera do potrzeb danej osoby. Dlatego też zabiegi usuwania owłosienia przeprowadzane przy jego użyciu są tak skuteczne. Kolejnym atutem tego lasera diodowego jest specjalny system chłodzący, który niemal natychmiast koi fragment skóry.

Sam zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Jest mało bolesny i trwa maksymalnie kilkanaście minut. Dokładny czas jego trwania uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegowego, a więc fragmentu skóry poddawanego procesowi epilacji. Praktycznie zaraz po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Ewentualne zaczerwienienie skóry znika szybko. Przez jakiś czas warto jedynie unikać sauny, solarium czy gorących kąpieli.

Ilość zabiegów, jakie należy wykonać uzależniona jest od tego czy wykonywane jest usuwanie owłosienia czy eliminacja przebarwień. W tej drugiej sytuacji najczęściej skuteczny jest już jeden zabieg, a efekt widoczny jest już po 2–3 tygodniach. Na to wpływ ma także rodzaj skóry pacjenta. Z kolei usuwanie nadmiernego owłosienia wymaga zwykle kilku wizyt, przede wszystkim z uwagi na specyficzne właściwości wzrostu włosów u człowieka. Rosną one bowiem w sposób nierównomierny i w czasie jednego zabiegu można usunąć tylko część z  nich, średnio około 30%. Pełen efekt uzyskiwany jest po 3–4 zabiegach.

Przygotowanie do zabiegu

Mimo że zabieg depilacji laserowej należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów, warto się do niego odpowiednio przygotować, aby osiągnąć jak najlepszy efekt i uniknąć ewentualnych skutków ubocznych. Przed zabiegiem należy unikać:

• Przede wszystkim opalania się na słońcu oraz w solarium przed i po zabiegu. Z kąpieli słonecznych należy zrezygnować już na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem usuwania owłosienia. Restrykcje dotyczą również samoopalaczy. Jeśli używasz ich na co dzień, będziesz się mogła poddać zabiegowi depilacji dopiero po ustąpieniu opalenizny.

• Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia należy zrezygnować z leków i maści zawierających retinoidy. Retinoidy są to pochodne witaminy A, mające szerokie zastosowanie w dermatologii i kosmetyce. Stosuje się je w leczeniu trądziku, łuszczycy i suchej skóry. Ich dobroczynne efekty są ogromne, jednakże podczas terapii retinoidami, jak również w ciągu 6 miesięcy od jej zakończenia, laseroterapia jest odradzana ze względu na ryzyko powstania nietypowych blizn lub przebarwień skóry. Jeśli masz wątpliwości, czy stosowane przez ciebie kremy oraz leki zawierają retinol, przed zabiegiem poinformuj lekarza o ich zażywaniu.

• Pamiętaj, że nie wszystkie zioła są dozwolone przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia. Na czarnej liście są m.in. dziurawiec, nagietek ze względu na silne światło uwrażliwiające działanie. W przypadku ziół obowiązuje ta sama zasada – jeśli nie masz pewności, czy dany preparat ziołowy gwarantuje ci 100% bezpieczeństwo zabiegu, poinformuj o jego zażywaniu lekarza podczas konsultacji.

• Na miesiąc przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia zrezygnuj z depilatora, wosku lub wyrywania włosków pęsetą. Te metody sprawiają, że usuwana jest również wewnętrzna część włosa i taki włos podczas zabiegu będzie „niewidzialny” dla lasera. Zadaniem lasera jest wniknięcie głęboko pod skórę, rozróżnienie ciemniejszych komórek od skóry, czyli właśnie włosków i zniszczenie cebulki włosa wraz z jej korzeniami.

• Na dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką manualną (z żyletką) lub elektryczną (nie depilatorem). W ten sposób usuniesz tylko zewnętrzną część włosa, pozostawiając jego resztę wewnątrz skóry, doskonale widocznych dla laserowej wiązki światła. Zewnętrzna warstwa skóry podczas zabiegu musi być gładka, aby umożliwić swobodne operowanie głowicą laserową.

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA – PRZECIWWSKAZANIA:

• świeża opalenizna
• ciąża
• przerwana ciągłość naskórka
• epilepsja
• leki, zioła fotouczulające
• terapia retinoidami (witamina A)
• przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
• łuszczyca, bielactwo
• cukrzyca
• bliznowce
• aktywne infekcje skórne
• rozrusznik serca
• świeże zabiegi chirurgiczne

Zapraszamy na zabieg laserowego usuwania owłosienia do VIVA DERM, Warszawa, Puławska 403.

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA - informacje o zabiegu

Cena:od 250 zł
Czas zabiegu:15-60 min
Znieczulenie:możliwość znieczulenia
Reakcja skóry:delikatne zaczerwienienie
Rekonwalescencja:brak
Sugerowana liczba zabiegów:5-8 zabiegów co 6-8 tygodni

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA - Zapytaj o zabieg