LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA WARSZAWA

USUWANIE OWŁOSIENIA Centrum VIVA-DERM przeprowadza zabiegi usuwania owłosienia za pomocą lasera diodowego Vectus, wyposażonego w aktywny system schładzania, co warunkuje zwiększenie komfortu w trakcie zabiegu usuwania owłosienia i zabezpiecza skórę przed powstaniem nadmiernego rumienia.

DLA KOGO LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA?

 • dla osób z zaburzeniami endokrynologicznymi (hirsutyzm)
 • dla osób decydujących się na zabieg w celach kosmetycznych do epilacji określonych partii ciała (nogi, bikini, pachy)
 • dla osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji
 • dla osób ze zmianami naczyniowymi na nogach
 • dla osób o wrażliwej skórze, u których pojawia się odczyn zapalny (zaczerwienienie) po innych metodach depilacji
 • dla mężczyzn w przypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzanie włosów), a także na skórze karku i plecach.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZABIEGI LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA WARSZAWA VIVA-DERM?

 • trwałe laserowe usuwanie owłosienia Warszawa na wszystkich fototypach skóry i na dużych powierzchniach dzięki wykorzystaniu głowicy LUX R
 • metoda zapewnia aktywne schładzanie i zabezpiecza skórę przed powikłaniami
 • profesjonalizm zespołu VIVA-DERM umożliwia przeprowadzenie zabiegów laserowe usuwanie owłosienia warszawa w krótszym czasie, z większą mocą i w najbardziej komfortowy sposób

Laserowe usuwanie owłosienia – zalety

Nadmierne owłosienie w różnych partiach ciała często jest powodem braku komfortu emocjonalnego i kiepskiego samopoczucia. Niechciane włosy to dla wielu osób problem bardzo wstydliwy, który wciąż często jest bagatelizowany przez otoczenie i uważany za fanaberię. Tymczasem codzienna depilacja i walka z niechcianym i nieestetycznym owłosieniem pleców, nóg, okolic intymnych, a często także i twarzy jest czasochłonna, a przy tym często skutkuje bolesnym podrażnieniem skóry. Włosy tymczasem szybko odrastają i to jeszcze silniejsze.

Z pomocą przychodzi na szczęście nowoczesna laseroterapia, która oferuje od jakiegoś czasu rozwiązanie w postaci lasera diodowego Vectus, a więc nowoczesnego urządzenia do epilacji, które na dobre zmieniło możliwości medycyny estetycznej w zakresie usuwania zbędnego owłosienia. Laser Vectus od kilku lat uważany jest na świecie za jeden z najlepszych sposobów depilacji, a w zasadzie fotodepilacji. Urządzenie to gwarantuje wysoką skuteczność i szybkość działania. Już w ciągu kilku minut laser pozwala na wykonanie precyzyjnej depilacji wybranej partii ciała. Ponadto Vectus to także ogromne bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki zastosowaniu technologii Skintel ryzyko poparzenia skóry pacjenta w zasadzie spada do zera. Urządzenie dostosowuje bowiem parametry zabiegu odpowiednio do depilowanej skóry.

Laserowe usuwanie owłosienia - Jak działa laser Vectus?

Działanie lasera polega na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Jest ono pochłaniane przez barwnik włosa. Dzięki temu mieszek włosowy ulega zniszczeniu pod wpływem temperatury. Zastosowany w laserze Vectus system Skintel pozwala na analizę poziomu melaniny w skórze pacjenta i dopasowanie siły wiązki lasera do potrzeb danej osoby. Dlatego też zabiegi przeprowadzane przy użyciu lasera Vectus są tak skuteczne. Kolejnym atutem tego lasera diodowego jest specjalny system chłodzący, który niemal natychmiast koi fragment skóry pacjenta po przeprowadzeniu zabiegu.

Sam zabieg nie wymaga także szczególnego przygotowania. Jest on mało bolesny i trwa maksymalnie kilkanaście minut. Dokładny czas jego trwania uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegowego, a więc fragmentu skóry poddawanego procesowi epilacji. Praktycznie zaraz po zakończeniu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Ewentualne zaczerwienienie skóry znika szybko. Przez jakiś czas warto jedynie unikać sauny, solarium czy gorących kąpieli.

Laserowe usuwanie owłosienia – co warto jeszcze wiedzieć na ten temat?

Ilość zabiegów, jakie należy wykonać uzależniona jest od tego czy wykonywane jest usuwanie owłosienia czy eliminacja przebarwień. W tej drugiej sytuacji najczęściej skuteczny jest już jeden zabieg, a efekt widoczny jest już po 2–3 tygodniach. Na to wpływ ma także rodzaj skóry pacjenta. Z kolei usuwanie nadmiernego owłosienia wymaga zwykle kilku wizyt, przede wszystkim z uwagi na specyficzne właściwości wzrostu włosów u człowieka. Rosną one bowiem w sposób nierównomierny i w czasie jednego zabiegu można usunąć tylko część z  nich, średnio około 30%. Pełen efekt uzyskiwany jest po 3–4 zabiegach.

Laserowe usuwanie owłosienia – przygotowanie do zabiegu

Mimo że zabieg depilacji laserowej należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów, warto się do niego odpowiednio przygotować, aby osiągnąć jak najlepszy efekt i uniknąć ewentualnych skutków ubocznych. Co jest zakazane przed zabiegiem?

 • Przede wszystkim należy unikać opalania się na słońcu oraz w solarium przed i po zabiegu. Z kąpieli słonecznych należy zrezygnować już na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem usuwania owłosienia. Restrykcje dotyczą również samoopalaczy. Jeśli używasz ich na co dzień, będziesz się mogła poddać zabiegowi depilacji dopiero po ustąpieniu opalenizny.
 • Uważaj na to, jakie leki zażywasz. Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia należy zrezygnować z leków i maści zawierających retinoidy. Retinoidy są to pochodne witaminy A, mające szerokie zastosowanie w dermatologii i kosmetyce. Stosuje się je w leczeniu trądziku, łuszczycy i suchej skóry. Ich dobroczynne efekty są ogromne, jednakże podczas terapii retinoidami, jak również w ciągu 6 miesięcy od jej zakończenia, laseroterapia jest odradzana ze względu na ryzyko powstania nietypowych blizn lub przebarwień skóry. Jeśli masz wątpliwości, czy stosowane przez ciebie kremy oraz leki zawierają retinol, przed zabiegiem poinformuj lekarza o ich zażywaniu.
 • Pamiętaj, że nie wszystkie zioła są dozwolone przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia. Na czarnej liście są m.in. dziurawiec, nagietek ze względu na silne światło uwrażliwiające działanie. W przypadku ziół obowiązuje ta sama zasada – jeśli nie masz pewności, czy dany preparat ziołowy gwarantuje ci 100% bezpieczeństwo zabiegu, poinformuj o jego zażywaniu lekarza podczas konsultacji.
 • Na miesiąc przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia trzeba zrezygnować z depilatora, wosku lub wyrywania włosków pęsetą. Te metody sprawiają, że usuwana jest również wewnętrzna część włosa i taki włos podczas zabiegu będzie „niewidzialny” dla lasera. Zadaniem lasera jest wniknięcie głęboko pod skórę, rozróżnienie ciemniejszych komórek od skóry, czyli właśnie włosków i zniszczenie cebulki włosa wraz z jej korzeniami.
 • Na dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką manualną (z żyletką) lub elektryczną (nie depilatorem!). W ten sposób usuniesz tylko zewnętrzną część włosa, pozostawiając kilka milimetrów wewnątrz skóry, doskonale widocznych dla laserowej wiązki światła. Zewnętrzna warstwa skóry podczas zabiegu musi być gładka, aby umożliwić swobodne operowanie głowicą laserową.