Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

LASER FRAKCYJNY Warszawa 

Laser frakcyjny charakteryzuje się techniką mikropunktową, co pozwala na precyzyjne tworzenie w skórze wielu bardzo małych, niewidocznych dla oka otworów, zmuszając ją tym samym do intensywnej regeneracji. Efektem zabiegu laserem frakcyjnym jest pełna regeneracja skóry – usunięcie blizn, rozstępów, ujędrnienie i pogrubienie skóry, usunięcie przebarwień, spłycenie lub całkowita likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów, wyraźny efekt odmłodzenia skóry. Pierwsze zamierzone efekty po zabiegu laserem frakcyjnym są widoczne już po 3 dniach. Przy bardziej zaawansowanych zmianach, np. rozstępy, proponujemy serię 2–4 zabiegów laserem frakcyjnym. Tkanka poddawana zabiegowi laserem frakcyjnym nie wymaga znieczulenia.

Resurfacing skóry przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego jest bardzo popularnym zabiegiem, gdyż daje prawdziwie spektakularne efekty końcowe. Dochodzi do widocznego odmłodzenia skóry w sposób jednocześnie mało inwazyjny oraz przy niewielkim okresie rekonwalescencji. Skóra zostaje w sposób naturalny przebudowana. Poza tym nie ma w tym przypadku żadnego ryzyka, że po zabiegu pozostaną mało estetyczne blizny czy inne zmiany. Efekt jest długotrwały, a samą kurację po jakimś czasie można powtórzyć, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji na długo.

LASER FRAKCYJNY – WSKAZANIA:

• blizny potrądzikowe, powypadkowe, pooperacyjne i oparzeniowe (nawet u małych dzieci)
• zmiany wywołane fotostarzeniem skóry
• zmarszczki wokół ust i oczu – wiotkość skóry
• przebarwienia (wywołane lekami i działaniem słońca)
• regeneracja skóry szyi i dekoltu (przebarwienia i wiotkość)
• rozstępy
• wiotkość skóry na ciele, (ramiona, brzuch)
• płytkie, rozległe zmiany naczyniowe
• rozszerzone pory

Leczeniem laserem frakcyjnym można leczyć skórę twarzy, szyi, dekoltu, ramion, brzucha czy rąk. W czasie wygładzania skóry za pomocą lasera eCO2 Plus, wiązka laserowa o mikroskopijnych rozmiarach „dziurkuje” skórę ogromną liczbą otworków, pozostawiając przy tym między nimi siatkę skóry nieuszkodzonej. To właśnie od tych nieuszkodzonych miejsc zaczyna się szybki proces gojenia się skóry, który skutkuje jej kompleksową regeneracją. Uszkodzenia niemal natychmiast zaczynają się zrastać, co minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań. Każdy z obszarów poddanych działaniu mikrowiązki lasera frakcyjnego otoczony jest warstwą odwracalnie przegrzanego kolagenu. Prowadzi to do jego odbudowy, a w efekcie końcowym wzrostu jędrności i elastyczności skóry. Tworzenie kolagenu trwa na ogół od 3 do 6 miesięcy. Przez cały ten czas skóra poprawia swój wygląd. Rezultaty są więc długotrwałe i pojawiają się stopniowo.

Laser Frakcyjny przed zabiegiem

Laser Frakcyjny Warszawa przed zabiegiem

Laser Frakcyjny po zabiegu

Laser Frakcyjny Warszawa po zabiegu

Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu laserem frakcyjnym?

Zaraz po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego cCO2 Plus na skórze pacjenta widoczne jest lekkie zaczerwienienie oraz obrzęk, sama skóra zaś wydaje się być dość mocno naciągnięta. Proces gojenia i czas jego trwania uzależniony jest od zastosowanych parametrów zabiegowych. Zwykle nie wynosi dłużej niż 14 dni. Im większa jest moc i czas trwania impulsu, a także im większa liczba mikrouszkodzeń na powierzchni skóry, tym silniejsze działanie oraz dłuższy okres rekonwalescencji po zabiegu. Przekłada się to zwykle na lepszy efekt końcowy.  Po samym zabiegu nie wolno się opalać. Skórę należy pielęgnować preparatami zaleconymi przez lekarza.
Wykonanie serii zabiegów odmładzających z użyciem lasera frakcyjnego zgodnie z zaleceniami lekarskimi skutkuje długotrwałymi efektami, które utrzymują się nawet do 24 miesięcy.

LASER FRAKCYJNY – PRZECIWWSKAZANIA:

• karmienie piersią i ciąża
• tendencja do powstawania bliznowców
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwkrzepliwych
• silna opryszczka
• stany zapalne oraz infekcje skórne
• cukrzyca, choroba nowotworowa, bielactwo, łuszczyca
• peeling chemiczny i mechaniczny (do 3 tygodni przed zabiegiem)
• inne zabiegi laserowe w czasie krótszym niż 4 miesiące, o ile przeprowadzane były na tym samym obszarze skóry

Laser frakcyjny – usuwanie blizn potrądzikowych

Laser frakcyjny jest niezastąpioną metodą usuwania blizn potrądzikowych. Osoby, które borykają się z tym problemem, dobrze wiedzą, jak niewielką skuteczność wykazują różnego rodzaju maści i kremy. Laserowa redukcja zmian potrądzikowych daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. W zależności od głębokości blizn i liczby powtórzeń zabiegu można uzyskać ich znaczną redukcję lub nawet całkowite wygładzenie skóry. Zabiegi laserem frakcyjnym można powtarzać w odstępach 3-miesięcznych.

Certyfikaty FDA dla lasera frakcyjnego

Amerykańska agencja ds. Żywności i Leków Food and Drug Administration (FDA) jest jednym z największych autorytetów w świecie medycznym. Uzyskanie certyfikatu FDA obwarowane jest wieloma restrykcjami dotyczącymi bezpieczeństwa i skuteczności certyfikowanych leków lub procedur. Laser frakcyjny ma certyfikaty FDA w zakresie:
• resurfacingu, czyli odbudowy i poprawy struktury skóry (od 2005 r.)
• redukcji przebarwień (melasmy) (od 2005 r.)
• redukcji chirurgicznych i potrądzikowych blizn (od 2005 r.)
• odmładzania skóry (od 2007 r.)
• redukcji zmarszczek (od 2007 r.)

Zapraszamy do VIVA DERM na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego.

LASER FRAKCYJNY - informacje o zabiegu

Cena:Laser frakcyjny eCO2:
Regeneracja od 1500 zł
Blizny od 800 zł
Czas zabiegu:20-30 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, pieczenie, strupki
Rekonwalescencja:zwykle do 5 dni
Sugerowana liczba zabiegów:1-5 co 4-6 tygodni

LASER FRAKCYJNY - lekarze wykonujący zabieg

Specjalista dermatolog, wenerolog

Lekarz stomatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

specjalista dermatolog, wenerolog

lek. med. internista i medycyny estetycznej

specjalista dermatolog

Lekarz praktykujący Medycynę Estetyczną i Anti-Aging

LASER FRAKCYJNY - Zapytaj o zabieg