Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

dr n. med Olga Warszawik – Hendzel

specjalista dermatolog, wenerolog

Absolwentka I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Dermatologii CSK MSW. Obecnie pracuje w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie poza praktyką kliniczną prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego. Jest również wykładowcą na podyplomowych studiach z medycyny estetycznej Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek European Academy of Dermatology and Venerology, International Dermoscopy Society, European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology oraz Stowarzyszenia Dermatologów Esetycznych.
W ramach działalności naukowej zajmuje się przede wszystkim wczesną diagnostyką stanów przednowotworowych i nowotworów skóry z wykorzystaniem nowoczesnych nieinwazyjnych metod obrazowania skóry, takich jak dermoskopia, wideodermoskopia oraz konfokalna mikroskopia laserowa. Ukończyła kurs dermoskopii na Uniwersytecie Medycznym w austriackim Graz oraz kurs konfokalnej mikroskopii laserowej na Uniwersytecie Medycznym w Berlinie.
Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych. Swoją wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej stale poszerza, biorąc czynny udział zjazdach, kursach oraz kongresach w kraju i na świecie.
Ma wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu nieoperacyjnych zabiegów korygujących i modelujących wygląd twarzy i ciała. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej (peelingi medyczne, leczenie zmarszczek mimicznych, wypełnienie zmarszczek, kwas polimlekowy, redukcja i usuwanie zmarszczek osoczem, mezoterapia, lipoliza) oraz wysoko zaawansowanych i nowoczesnych metodach laseroterapii.

W medycynie estetycznej specjalizuje się w zabiegach:
dermatochirurgii, laseroterapii oraz pełnym zakresem dermatologii klinicznej i estetycznej. Do jej szczególnych zainteresowań należy diagnostyka i leczenie chorób owłosionej skóry głowy, w tym nadmiernego wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.