Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

DERMAPEN 

Metoda mikronakłuwania skóry

Technika mikronakłuwania skóry jest jedną z najczęściej stosowanych w dermatologii estetycznej dzięki dużej liczbie wskazań terapeutycznych, które lekarz może wykorzystać w swojej praktyce. Nakłuwając skórę, powodujemy mikrouraz skóry, który stymuluje ją do samoleczenia i uruchamia intensywne procesy regeneracyjne. Mikronakłuwanie pozwala też na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, krzemionki, aminokwasy dobierane przez lekarza w zależności od  indywidualnego wskazania i leczonego obszaru skóry.

WSKAZANIA:
• skóra z wyraźnymi oznakami starzenia
• rozszerzone pory
• blizny
• rozstępy
• łysienie

Mikronakłuwanie często jest stosowane w terapii skóry z wyraźnymi oznakami starzenia i fotostarzenia się skóry. Metoda ta, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych, poprawia napięcie i elastyczność skóry. Poprawia jej ukrwienie, odżywia i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Efektem zabiegu jest też poprawa struktury skóry i ujednolicenie jej koloru.
Zabieg przy użyciu Dermapen daje dobry efekty w zmniejszeniu widoczności rozszerzonych porów.
Dermatolodzy również często korzystają z metody mikronakłuwania do leczenia blizn. Technika pozwala na znaczną poprawę wyglądu skóry zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulacja procesów regeneracyjnych powoduje, że organizm wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę.

Podobnie działający mechanizm mikronakłuwania, jak przy bliznach, wykorzystywany jest również w leczeniu rozstępów. Efektem zabiegów jest znaczne zmniejszenie widoczności rozstępów i poprawa jakości skóry w ich obrębie.
Mikronakłuwanie skóry głowy wraz z wprowadzaniem substancji aktywnych stosowane jest również do leczenia łysienia.

Lekarze często wykorzystują do zabiegu mikronakłuwania tzw. rollery, czyli specjalne wałki z dużą liczbą mikroigieł o różnej grubości oraz długości od 0,2 do 2,5 mm. Zabieg wykonuje się,  przesuwając wałek po skórze pacjenta, co powoduje mikrouszkodzenia skóry i stymuluje ją do regeneracji. Zabieg wykonuje się ze znieczuleniem specjalnym kremem. Urządzenie medyczne do mikronakłuwania o nazwie Dermapen pozwala znacznie poprawić nie tylko szybkość wykonania zabiegu, ale również komfort pacjenta. Pozwala także na tzw. frakcyjne nakłuwanie skóry – pulsujące igły wykonują do 90 nakłuć na sekundę. Wpływa to na znaczne ograniczenie czasu wykonywanego zabiegu i zmniejszenie odczucia bólu przez pacjentów. Dermapen pozwala również na wykonanie nakłuć od 0,5 do 2,5 mm w głąb skóry, dzięki czemu możliwa jest stymulacja głębszej warstwy skóry, gdzie znajduje się najwięcej fibroblastów.

PRZECIWWSKAZANIA:
• choroby nowotworowe
• ciąża i okres karmienia piersią
• aktywna opryszczka
• aktywny trądzik