Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

CHIRURGICZNE USUWANIE ZNAMION

Istnieje kilka wskazań do usunięcia zmian skórnych – profilaktyka, leczenie nowotworów, względy kosmetyczne, nawracające infekcje, powiększające się torbiele czy tłuszczaki. Zmian tych nie wolno bagatelizować. Mogą być bardzo niebezpieczne, prowadzić do nowotworów skóry. Dlatego tak ważne jest okresowe badanie skóry przez lekarza dermatologa.
Zapraszamy do VIVA-DERM na wykonanie bezinwazyjnej dermatoskopii. Doświadczony lekarz dermatolog dokładnie zbada i oceni zmiany skórne. Na podstawie uzyskanego wyniku zaleci odpowiednią metodę ich usunięcia. Dermatoskopia komputerowa jest podstawą do zminimalizowania ryzyka rozwoju nowotworów skóry, które wykryte odpowiednio wcześnie, dają ogromną szansę na wyleczenie. Większość nowotworów skóry rozwija się bardzo wolno i zazwyczaj mija wiele lat od powstania do diagnozy czy podjęcia leczenia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Główne czynniki rozwoju zmian skórnych:
•     ekspozycja słoneczna
•     opalanie w solarium
•     czynniki genetyczne
•     czynniki etniczne
•     promieniowanie
•     chemikalia

Jedną z metod usunięcia znamion jest zabieg chirurgiczny. Przed zabiegiem lekarz omawia z pacjentem dokładnie zabieg, jego przebieg pooperacyjny, konieczność zmian opatrunku, zdjęcie szwów czy wizyt kontrolnych. Zabieg jest wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu chirurgicznym zakładane są szwy i opatrunek, który zdejmowany jest po 7–14 dniach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa ok. 30–40 minut. Usunięty materiał jest poddawany badaniu histopatologicznemu. Na wynik badania oczekujemy ok. 14 dni. Przez kilka dni po zabiegu zalecamy pacjentom unikanie naciągania skóry w miejscu zabiegu, gwałtownych ruchów i moczenia opatrunku. Blizna bezpośrednio po zabiegu będzie widoczna, po pewnym czasie zblednie i zmniejszy się. Ważne jest, aby przez 6 miesięcy po zabiegu nie opalać jej. 

PRZECIWWSKAZANIA:
• aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
• w przypadku zażywania leków rozrzedzających krew ( Polocard, Acenocumarol), o ile jest to możliwe zaleca się ich odstawienie na 5-7 dni
• stosowanie doustnej postaci witaminy A (izotertinoina, acytretyna), z uwagi na jej zdolność do upośledzenia gojenia