Nowy zabieg na nietrzymanie moczu. Usiądź na fotelu Emsella, pozbądź się problemu, rozpocznij leczenie

Kichniecie, przysiad, a nawet śmiech - te codzienne czynności mogą powodować mimowolne nietrzymanie moczu. Problem jest uciążliwy i bardzo częsty. Znakomite efekty w walce z nim daje zabieg Emsella dostępny w renomowanej warszawskiej klinice Viva-Derm. Dzięki bezbolesnej sesji na fotelu uzyskujemy kontrolę nad mięśniami dna miednicy.

 Nietrzymanie moczu - zapomnij o problemie (bez operacji)

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla), które „trzymają” pęcherz we właściwym miejscu. Przy codziennych czynnościach mocz bezwiednie wycieka, co jest olbrzymim dyskomfortem. Słabe mięśnie Kegla są problemem nie tylko starszych, ale również młodych kobiet - według statystyk nie pracują prawidłowo u co trzeciej. Utrudniają życie matkom po porodzie, kobietom aktywnie uprawiającym sport, bez względu na wiek. Im jesteśmy starsi, tym problem narasta. Tak jak wzrok pogarsza nam się z upływem lat, tak osłabiają się mięśnie dna miednicy i występuje nietrzymanie moczu. Jeśli nic nie zrobimy, aby temu zapobiec lub wyeliminować, objawy będą się nasilać, a jakość życia pogarszać.wysilkowe nietrzymanie moczu leczenie nietrzymania 6

Klinika Viva-Derm proponuje swoim pacjentkom absolutną nowość na rynku, bezbolesny zabieg na fotelu Emsella, który poprzez emitowanie ultradźwięków (HIFEM) o bardzo dużej intensywności, samoczynnie ćwiczy i wzmacnia mięśnie Kegla. Skuteczność fal elektromagnetycznych polega na tym, że są w stanie powodować maksymalne kurczenie się mięśni i je przez kilka sekund utrzymać. W trakcie jednej sesji treningowej Emsella wywołuje tysiące takich skurczy.

wysilkowe nietrzymanie moczu leczenie nietrzymania 9

Na czym polega leczenie nietrzymania moczu - zabieg Emsella

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjentka w ubraniu siada w odpowiedniej pozycji na fotelu Emsella na 28 minut. W tym czasie urządzenie emituje ultradźwięki, które precyzyjnie trafiają w mięśnie Kegla. W ten sposób je bezwiednie i intensywnie trenujemy. Pacjentka czuje mrowienie i skurcze.

wysilkowe nietrzymanie moczu leczenie nietrzymania 1

 Trening mięśni Kegla – to nie boli

W Viva-Derm sesja na fotelu odbywa się pod okiem profesjonalnie przeszkolonych kosmetologów i lekarzy. Zanim zabieg wprowadzono do oferty, pracownice kliniki same wypróbowały fotel.

wysilkowe nietrzymanie moczu leczenie nietrzymania 4

 Jedną z pierwszych osób, która skorzystała z Emselli, jest pani Jola, po zabiegu czuła się bardzo zrelaksowana. „Nawet przez chwilę nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Na początku zabiegu, gdy mięśnie nie są rozgrzane, jest się pobudzonym. Nie powoduje to pobudzenie skurczy mięśni pochwy, czy wydzielania płynów”- uspokaja.

„Jeśli wisi nade mną groźba operacji, to z czystym sumieniem poświęcę czas, żeby w ten sposób, na fotelu, stymulować mięśnie. Myślę, że ten zabieg będę kontynuować” - zapowiada.wysilkowe nietrzymanie moczu leczenie nietrzymania 5A

wysilkowe nietrzymanie moczu leczenie nietrzymania 7

Lekarze zalecają wykonanie serii sześciu zabiegów na fotelu Emsella dwa razy w tygodniu.

„Sześć zabiegów potrafi rozwiązać problem lub niezwykle wspomóc leczenie. Zapraszam do skorzystania. Do uświadomienia sobie jak wzmocnienie i pogrubienie mięśni dna miednicy przekłada się na jakość życia, na leczenie nietrzymania moczu”- mówi właścicielka kliniki Viva-Derm, dermatolog Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Zabieg jest dostępny w promocyjnej cenie w klinice Viva-Derm przy ulicy Puławskiej 403, w Warszawie. Więcej o zabiegu na fotelu Emsella przeczytasz tutaj.

wysilkowe nietrzymanie moczu zabieg leczenie nietrzymania moczu miesnie kegla 5