Lifting twarzy bez skalpela (Liftera HIFU)

Jeśli macie wiotką skórę, zmarszczki, drugi podbródek albo opadające powieki, powinniście zainteresować sie zabiegiem Liftera (HIFU). Choć zabieg z pozoru wydaje się prosty, to działa bardzo mocno na skórę. Aby efekty były jak najlepsze, powinien być wykonywany w sprawdzonym gabinecie anti-aging przez doświadczoną osobę.

Skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia. Kurze łapki, bruzdy, utrata jędrności, znienawidzone przez wielu tzw. chomiki, które nas postarzają - Liftera pozwala z nimi skutecznie walczyć. Wystarczy jeden zabieg, a pacjent gołym okiem widzi różnicę w kondycji skóry.

zabieg liftera ulthera ultradzwieki 2

Ultradźwięki

Zabieg wykonuje się za pomocą urządzenia, które generuje skoncentrowane ultradźwięki i stymuluje kolagen poprzez silne rozgrzanie. Ważne, aby przeprowadzała go osoba, która zna anatomię twarzy i potrafi odpowiednio ustawić parametry urządzenia, w przeciwnym razie pacjent nie zobaczy oczekiwanych efektów. Może też dojść np. do uszkodzenia nerwów. W klinice Viva-Derm Lifterę wykonują doświadczeni kosmetolodzy, m.in. mgr Agnieszka Maj, która przeprowadziła już kilkaset zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków. "Mamy dwie głowice skórne i jedną o działaniu lipolitycznym. Jeśli chodzi o działanie ultradźwięków, to pod ich wpływem uzyskamy przebudowę kolagenu, lepszą sprężystość, lepsze napięcie skóry" – opisuje kosmetolog Agnieszka Maj. "Głowica lipolityczna z kolei dociera do tkanki tłuszczowej. Z wiekiem, kiedy skóra osuwa sie w dół, tkanka tłuszczowa również słabnie. Głowicą lipolityczną tę tkankę możemy wzmocnić i przebudować. Generalnie jeśli chodzi o twarz Lifterę można wykonać dwa razy w przeciągu sześciu miesięcy. Natomiast ma okolicę oczu, poleca się serię czterech zabiegów".

zabieg liftera ulthera ultradzwieki 6

Na twarzy oprócz oczu Lifterę stosujemy na podbródek, okolicę żuchwy, dolną część twarzy i policzki. Zabieg możemy wykonać także na dekolt i szyję.

Zabieg Liftera z punktu widzenia pacjenta

Kosmetolog najpierw dokładnie oczyszcza skórę pacjenta i nakłada na wybrany obszar żel, który poprawia wnikanie fal ultradźwiękowych.

zabieg liftera ulthera ultradzwieki 8

Następnie przykłada do skóry głowicę urządzenia emitującą ultradźwięki. Czujemy, że nasza skóra jest podgrzewana.

zabieg liftera ulthera ultradzwieki 7

Na koniec kosmetolog rozmasowuje miejsce wykonania zabiegu.

zabieg liftera ulthera ultradzwieki 4

Liftera w zależności od wybranego obszaru trwa od około 30 do 60 minut i jest bezbolesna. Efekt liftingu jest widoczny niemal natychmiast. Zapoznaj się z cennikiem. Więcej o zabiegu Liftera przeczytasz tutaj.