Laserowe zamykanie naczynek. Wyjątkowo skuteczne zabiegi

Rozszerzone, pękające naczynka to bardzo częsty problem kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Najczęściej obserwujemy je na twarzy, dekolcie czy nogach. Zaczerwieniona skóra twarzy to nie tylko problem estetyczny, zmiany naczyniowe mogą zapoczątkować trądzik różowaty, dlatego dermatolodzy zalecają laserowe zamykanie naczynek. Aby zabieg był skuteczny, bardzo ważna jest diagnostyka problemu, tę w naszej klinice wykonuje laureatka licznych nagród, jeden z najlepszych dermatologów w kraju, wykładowca i trener dr n. med. Joanna Czuwara ze swoim zespołem.

 Najważniejsza jest diagnostyka

"Po pierwsze musimy zdiagnozować jakiego typu te naczynka są. Nie tylko robimy wywiad z pacjentem i pytamy: od kiedy twarz jest czerwona, czy to jest związane z pieczeniem skóry, czy ze swędzeniem? Bo jeśli piecze, to trzeba myśleć o tarczycy, jeśli swędzi, to bardziej o wyprysku. W momencie kiedy przyłożymy dermoskop (urządzenie powiększające, stosowane do badania - red.) do skóry, jeśli zobaczymy, że nieprawidłowo się złuszcza i każdy mieszek ma pacjent zajęty, trzeba zastanowić się, czy nie towarzyszy temu stan zapalny, który przed zabiegiem laserowym należy wyleczyć. Dopiero po rozpoznaniu możemy decydować się na zamknięcie naczyń" - wyjaśnia dr n. med. Joanna Czuwara. "W przypadkach wątpliwych posługujemy się wycinkiem z miejsca diagnostycznie ważnego ale, rzecz jasna, nie pobieramy go ze środka twarzy" – precyzuje.

Najlepszy czas na zabiegi

Dopiero po właściwym zdiagnozowaniu pacjenta można dobrać parametry lasera i przeprowadzić zabieg. Po pierwszym widzimy zbielenie naczynek, ale dr Czuwara rekomenduje minimum trzy zabiegi, ważne, żeby czas między nimi nie były krótszy niż miesiąc. Naczynie musi mieć czas, żeby się przebudować, zwęzić lub zamknąć jeśli się nie zamknie całkowicie, właśnie temu służy drugi zbieg laserowy. Zabiegi laserowego zamykania naczynek najlepiej przeprowadzać, gdy temperatura na zewnątrz jest niska - zima i wczesna wiosna to najlepszy czas. Po zabiegu musimy chłodzić twarz i unikać przez kilka dni ekstremalnych różnic temperatur (sauna, solarium).

zamykanie naczynek laserem laserowe 3

Laserowe zamykanie naczynek daje bardzo trwały efekt, ale na skórze mogą się pojawiać nowe zmiany, dlatego warto raz w roku odwiedzić dermatologa.

W klinice Viva-Derm lekarze dermatolodzy z wieloletnim stażem zamykają naczynka nowoczesnym laserem, jednym z najnowszych i najskuteczniejszych na rynku. To sprawdzona przez nas technika dająca doskonałe rezultaty. Zapoznaj się z cennikiem  i umów na zabieg.