Karboksyterapia

„Cudowny gaz” w walce z cellulitem

Nasza kolejna bohaterka Pani Julia zgłosiła się do Viva-Derm z problemem cellulitu na udach i pośladkach. Pacjentka próbowała wielu metod zwalczania tej uciążliwej niedoskonałości, która stała się dla niej prawdziwym kompleksem. Na dłuższą metę nie przynosiły one upragnionych efektów.

Po dokładnym obejrzeniu skóry pacjentki postanowiłam zastosować terapię tzw. cudownym gazem, czyli karboksyterapię – polega ona na podaniu medycznego dwutlenku węgla metodą wstrzyknięć podskórnych. W zależności od problemu gaz może być zaaplikowany śródskórnie – (np. w leczeniu rozstępów, blizn, cieni i zmarszczek wokół oczu) lub podskórnie – właśnie w przypadku cellulitu i redukowania miejscowych depozytów tłuszczu. Podany CO₂ mechanicznie uszkadza komórki tłuszczowe, których błony ulegają pęknięciu, a płynna zawartość usuwana jest z organizmu w wyniku zwiększonego metabolizmu.

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ nasze urządzenie do karboksyterapii podaje gaz podgrzany. Zabieg jest mało inwazyjny i wymaga stosunkowo krótkie rekonwalescencji. Dla uzyskania pożądanych efektów zaleca się przeprowadzenie około 10 zabiegów.

karboksyterapia

Pani Julia jest już po dwóch zabiegach i, jak mówi, jest bardzo pozytywnie zaskoczona. Zabieg okazał się być szybki (około 20 minut!) i na tyle skuteczny, że efekt pojawił się już na drugi dzień. Co więcej, utrzymuje się już ponad miesiąc – pacjentka powiedziała mi, że to zdecydowanie najskuteczniejsza i najbardziej efektywna z metod, których do tej pory próbowała. Na ciele nie pozostały ślady, więc od razu mogła wrócić do codziennych aktywności. Jest zadowolona, kiedy patrzy w lustro i widzi, że skóra na jej pośladkach wygładza się i ujędrnia, a cellulitowe nierówności znikają.
Dodała także, że zdecydowanie poleciłaby ten zabieg innym kobietom, a ona sama podda się całej kuracji, aby efekt gładkiej skóry utrzymał się jak najdłużej.

karboksyterapia

Z problemem cellulitu zmaga się 85% kobiet – zarówno tych młodszych, jak i starszych, szczupłych oraz mających nadwagę. Nie zawsze odpowiednia dieta jest w stanie go zwalczyć, dlatego warto zastanowić się nad skuteczną i szybką terapią „cudownym gazem”, która zyskuje coraz większe uznanie w gronie wieloletnich ekspertów wybierających tę metodę zamiast innych, bardziej inwazyjnych technik.

karboksyterapia3