Medycyna estetyczna Warszawa – VIVA DERM

AUTORSKI PROGRAM VIVA DERM 

Dermatologia estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zabiegi profilaktyczne są małoinwazyjne, nie wymagają rehabilitacji ani wyłączenia z normalnego trybu życia. Pacjentki, które odpowiednio wcześnie zaczęły regularnie stosować zabiegi profilaktycznie, w wieku 50 lat wyglądają średnio o 10–15 lat młodziej niż ich rówieśniczki. Opracowany przez doktor Barbarę Walkiewicz – Cyrańską Program zabiegów VIVA DERM, dostosowanych do przedziałów wiekowych 30, 40 i 50+, pozwala zachować zdrowie i piękno skóry na dłużej.

Program VIVA-DERM 30+

Twarz

Skóra zaczyna się intensywniej starzeć już od 30- tego roku życia. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli znacznie spowolnić ten proces. W tym wieku na twarzy widać już pierwsze zmarszczki. Skóra, która jest najmocniej eksponowana na słońce, ma wyraźne oznaki fotostarzenia. Zaznaczają się poziome zmarszczki na czole i pionowe między brwiami, a w kącikach oczu pojawiają się kurze łapki. Skóra nie jest już tak jędrna i po nieprzespanej nocy nie wraca tak szybko do formy, jak w wieku dwudziestu kilku lat.

Zalecane zabiegi:

Mezoterapia – min. 2 razy do roku, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Zabieg ten poprawi i utrzyma odpowiednie nawilżenie. Po 30-tym roku życia w skórze jest już mniej naturalnego czynnika nawilżającego i dlatego warto ją wspomóc odpowiednim zabiegiem.
• Zastrzyki pomiędzy brwiami (lwie zmarszczki) i w kącikach oczu (kurze łapki) – zapobiegają przedwczesnemu pogłębianiu się zmarszczek w tych okolicach. Zabieg polecany jest raz do roku, najlepiej wiosną, gdyż w słonecznych miesiącach mamy tendencję do mocniejszego mrużenia oczu, marszczenia brwi i czoła.
Peeling medyczny (dwa razy do roku: wiosną i jesienią) – odświeży i wygładzi skórę, poprawi jej strukturę i zmniejszy pory. W przypadku zmian związanych z trądzikiem dorosłych lub trądzikiem różowatym zalecane są peelingi medyczne wspomagające leczenie zmian. Rodzaj peelingu dobiera lekarz – w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.

Ciało 

To na ogół okres intensywnych zmian hormonalnych u młodych kobiet, związanych z ciążą, karmieniem, zażywaniem środków antykoncepcyjnych. Wszystko to ma wpływ na kondycję skóry i sylwetki. Nasilają się problemy z cellulitem i rozstępami.
Zalecane zabiegi:
• masaże podciśnieniowe
mezoterapia
ultradźwięki
Meso sense

Program zabiegów w gabinecie jest dobierany przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

Pielęgnacja domowa
Zalecamy by nie opalać się nadmiernie. Nadmierna ekspozycja na słońce przyspiesza procesy starzenia. Należy używać kremów z filtrami i kosmetyków nawilżających skórę.

Program VIVA-DERM 40+

Twarz

Po 40 -tym roku życia zmniejsza się w organizmie poziom hormonów, które mają wpływ na wygląd skóry. Pojawiają się zmiany w naskórku i skórze właściwej. Fibroblasty (komórki skóry) nie pracują już tak intensywnie, skóra staje się mniej jędrna, pogłębiają się zmarszczki mimiczne. Powolny zanik tkanki podskórnej sprawia, że zaczynają się pierwsze zmiany objętościowe – wgłębienia w okolicy doliny łez, fałd nosowo-wargowych, przy ustach. Na twarzy widać już efekty nawyków (np. palenia) i stylu życia (brak snu, stres itd.). Uwidacznia się coraz więcej przebarwień.

Zalecane zabiegi:

Mezoterapia – co 2–3 miesiące. W tym wieku oprócz biopolimeru (nawilżacza) lekarz dobiera też specjalne koktajle odżywcze i regenerujące. Dodatkowo zalecana jest mezoterapia owłosionej skóry głowy, która poprawia kondycję matowych, suchych i osłabionych włosów.
Peelingi medyczne – stosujemy mniej więcej 2 razy do roku – na twarz, szyję, dekolt i dłonie. W przypadku zmian związanych z trądzikiem dorosłych lub trądzikiem różowatym zalecane są peelingi medyczne wspomagające leczenie zmian.
• Zabiegi ujędrniające skórę twarzy i szyi. Zabiegi te zapobiegają pogłębianiu się zmarszczek.
• Miękki lifting dermatologiczny – z użyciem wypełniacza i kaniuli (specjalnej igły) – pozwala zachować na dłużej młody wygląd i młodzieńcze rysy twarzy.

W tym wieku zabiegi trzeba zintensyfikować, robić je już nie raz, dwa razy do roku, lecz częściej. Indywidualny program odmładzający opracowuje lekarz. 

Ciało

Pogłębiają się pierwsze zmarszczki na szyi (tzw. obręcze Wenus) i dekolcie (tzw.wertykalne), dlatego zabiegi regenerujące stosuje się także w tych miejscach. Nasilające się zmiany hormonalne powodują, że coraz trudniej zgubić nadwagę. Tłuszcz gromadzi się zwłaszcza nad kolanami, na wewnętrznych stronach ud, biodrach i na brzuchu. Są to okolice w których szczególnie trudno się go pozbyć. Lekarz wspólnie z dietetykiem może opracować program diety i zabiegów wspomagających odchudzanie.

Zalecane są zabiegi modelujące sylwetkę i ujędrniające skórę:
mezoterapia igłowa
ultradźwięki
• masaże

Zabiegi dodatkowe:

• laserowe zamykanie popękanych naczyń krwionośnych i skleroterapia oraz kilka razy do roku seria antycellulitowych i ujędrniających masaży.

Pielęgnacja domowa:

Zalecamy regularne stosowanie odpowiednio dobranych kremów, co pozwala opóźnić proces starzenia się skóry. Dobrej jakości kosmetyki przeciwzmarszczkowe przede wszystkim chronią skórę przed wolnymi rodnikami (to właśnie one najbardziej przyspieszają jej starzenie). Ponadto zawierają składniki odżywcze i ujędrniające skórę, które powodują, że jest ona gładsza.

Program VIVA-DERM 50+

W okresie klimakterium nasilają się zmiany związane z wiotkością skóry i zaburzeniami owalu twarzy. Wyraźnie widać zagłębienia w dolinie łez, skroniach i fałdach nosowo-wargowych. W środkowej części policzka dochodzi do utraty objętości, co objawia się zaznaczeniem tzw. chomików.

Zalecane zabiegi:

Mezoterapia – specjalnie dobrane koktajle odżywczo-regenerujące zalecane są raz w miesiącu.
• Peelingi fotodynamiczne – zawierają specjalnie dobrane składniki, które w połączeniu ze światłem lampy LED lub IPL wzmacniają odpowiedź komórkową na światło, dzięki czemu skóra szybciej ulega regeneracji i przebudowie.
• Niechirurgiczny lifting twarzy za pomocą fal radiowych zabieg ten daje bardzo dobry efekty.
Biopolimer (nawilżacz) – wprowadzony za pomocą kaniuli głęboko pod skórę w miejscach zmian szybko przywraca twarzy owal i naturalne rysy. Warto pomyśleć o nawilżeniu i poprawie wyglądu ust – efekt ten zapewniają zastrzyki z naturalnie występującym w skórze biopolimerem.
• Zabieg leczenia zmarszczek mimicznych stosuje się na twarz, gdzie redukuje zmarszczki i napina skórę, oraz na szyję – rozluźnia mięśnie, które kurczą się z wiekiem i likwiduje nadmierne napięcie żył. Preparaty podaje się za pomocą podskórnych iniekcji. Efekty zastosowania są najlepiej widoczne po 7–10 dniach.

Zabiegi dodatkowe:

• Lifting laserowy (laser frakcyjny eCO2 + zabieg z użyciem osocza), peelingi medyczne.
Program zabiegów jest opracowywany całościowo, gdyż aby uzyskać harmonijny efekt, leczymy zmiany na całej twarzy, a nie np. tylko w okolicach oczu. 

Ciało

Skóra jest coraz bardziej przesuszona i zwiotczała. Nasilają się przebarwienia skóry związane z wiekiem i nadmierną ekspozycją na słońce. Pojawiają się skupiska popękanych naczyń i kłopoty z żylakami. Warto wówczas skonsultować się z flebologiem i zrobić badanie Doppler układu naczyniowego kończyn dolnych.

Zalecane zabiegi:

• Laserowe zamykanie popękanych naczyń krwionośnych.
• Skleroterapia.
• Seria antycellulitowych i ujędrniających masaży – najlepiej kilka razy do roku.
Fale radiowe – ujędrniają i napinają skórę wybranych fragmentów ciała.
Wypełnienia biopolimerem (nawilżacz) – na szyję, dłonie, zwiotczałą skórę nad łokciami i kolanami. Biopolimer wstrzykuje się również w starzejące się płatki uszu, które często są nadmiernie wyciągnięte poprzez wieloletnie noszenie kolczyków.

Pielęgnacja domowa

Skóra z wiekiem robi się coraz bardziej sucha i mniej jędrna, dlatego należy stosować preparaty do twarzy i ciała, które mocno nawilżają, odżywiają i rewitalizują. Do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu polecane są specjalne preparaty do skóry dojrzałej, które zawierają składniki uaktywniające metabolizm w komórkach.

Zapraszamy na dobranie indywidualnego Programu VIVA DERM tak by otrzymać spektakularne rezultaty, z których będziecie Państwo zadowoleni.