THERMAGE

Thermage to nowatorska metoda odmładzania, polegająca na wykorzystaniu fal radiowych w celu zwiększenia napięcia skóry, ujędrnienia jej, likwidacji cellulitu i uzyskania trwałego efektu naturalnego liftingu - bez użycia skalpela. Zabieg pobudza mechanizmy organizmu, odpowiedzialne za regenerację włókien kolagenowych, które utrzymują właściwe napięcie, elastyczność i młody wygląd skóry. Jako jedyny, nieinwazyjny zabieg, Thermage otrzymał oficjalne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do laseroterapii, która wymaga czterech i więcej sesji, dla uzyskania pożądanych efektów zwykle wystarczający jest jeden zabieg Thermage. 

JAK DZIAŁA THERMAGE? 

Podczas zabiegu Thermage dochodzi do objętościowego podgrzania kolagenu zawartego w skórze. Fale radiowe doprowadzają do skrócenia i odnowy włókien kolagenowych oraz pobudzenia fibroblastów do produkcji nowych włókien. Dzięki tym procesom, skóra staje się pogrubiona, bardziej napięta i wizualnie młodsza. Ciepło generowane przez urządzenie do Thermage’u nie wywiera negatywnego wpływu na naskórek, ponieważ chronią go skuteczne systemy chłodzenia. Oznacza to brak pozabiegowych powikłań, takich jak: przebarwienia, odbarwienia, pęcherzyki etc. Thermage jest odpowiednim zabiegiem dla każdego rodzaju skóry. Można go stosować w różnych obszarach ciała. Procedura ta może być przeprowadzana niezależnie od pory roku i związanej z nią ekspozycji słonecznej. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. 

ZABIEG THERMAGE

Nieinwazyjna procedura Thermage przeprowadzana jest przy użyciu specjalnego urządzenia, wyposażonego w końcówkę, która emituje fale radiowe. Głowica ta, przykładana jest do wybranych partii skóry, miejsce po miejscu, w celu podgrzania jej głębokich warstw do temperatury sięgającej do 65 °C. W tym czasie, naskórek chroniony jest specjalnym gazem, który zapobiega poparzeniom. Podczas zabiegu pacjent odczuwa krótkotrwałe impulsy gorąca, którym może towarzyszyć ogólny dyskomfort. W zależności od obszaru poddawanemu Thermage’owi, zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin.

DLA KOGO?

 • dla osób z opadającymi powiekami
 • dla osób z obwisłymi policzkami i podbródkami
 • dla osób z nadmiarem skóry na wewnętrznych powierzchniach ud i ramion
 • dla osób z obwisłymi pośladkami

EFEKTY THERMAGE:

 • młodszy wygląd
 • przywrócenie sprężystości skóry
 • poprawa konturu twarzy (opadające chomiki)
 • uniesienie opadających powiek górnych
 • wygładzenie zmarszczek powiek dolnych
 • wygładzenie zmarszczek i drobnych linii wokół ust
 • likwidacja wiotkości skóry szyi i dekoltu
 • efekt liftingu dłoni
 • ściągnięcie nadmiaru skóry w okolicach ramion, brzucha, ud, kolan
 • spłycenie wgłębień i wygładzenie struktury skóry z cellulitem

THERMAGE NA BRZUCH

Jednym z obszarów, w których zabieg Thermage okazuje się być szczególnie skuteczny jest brzuch. Częstą przypadłością kobiet jest nieestetycznie rozciągnięta i obwisająca skóra w tej części ciała. Zwiotczenie najczęściej pojawia się porodzie lub na skutek gwałtownej utraty wagi. Rozciągnięta skóra, która opinała brzuch o większym obwodzie, nie jest w stanie znacząco się skurczyć, gdyż wiązania kolagenu i elastyny, nie są już tak sprężyste jak u młodych osób. Rozwiązaniem jest zabieg Thermage, dzięki któremu można wymodelować kształt brzucha, wzmocnić i ujędrnić rozciągniętą skórę, a także widocznie zredukować obwisłości.

THERMAGE NA POWIEKI

Odmładzanie okolicy oczu jest jednym z poważniejszych wyzwań dla medycyny estetycznej. Po pierwsze dlatego, że jest to niezwykle wrażliwa i stale aktywna okolica. Utrudnieniem jest również połączenie zmarszczek mimicznych, pojawiających się w postaci tzw. kurzych łapek ze zmarszczkami statycznymi oraz tzw. workami pod oczami. Zabieg Thermage, zastosowany na oczy, wykazuje się niezwykłą skutecznością. Pod wpływem fal radiowych włókna kolagenu i elastyny zostają pobudzone do intensywnej regeneracji, dzięki czemu skóra staje się grubsza, ujędrniona i ściągnięta, a zmarszczki i obwisłości zredukowane.

THERMAGE NA TWARZ, SZYJĘ I DEKOLT

Spektakularne rezultaty odmładzające uzyskiwane są w przypadku zastosowania zbiegu Thermage w obszarze twarzy. Starzejąc się, tkanki tracą młodzieńczą jędrność i sprężystość na skutek zwiotczenia włókien kolagenu i elastyny. W rezultacie tych zmian, skóra rozciąga się i ulega procesowi grawitacji. Kontur twarzy traci swój regularny kształt, policzki zaczynają obwisać w postaci tzw. chomiczków, a linia szczęki zaczyna być nieregularna. Całości dopełnia zwykle tzw. indycza szyja i zwiotczały, pocięty delikatnymi zmarszczkami dekolt. Thermage, zastosowany w tych partiach umożliwia rekonstrukcję struktury skóry, dzięki stymulacji tkanek do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Po zabiegu, twarz, szyja i dekolt wyglądają na znacznie młodsze, a skóra w tych partiach staje się pogrubiona, napięta, rozświetlona i wygładzona.

TRWAŁOŚĆ REZULTATÓW THERMAGE

Pierwsze efekty Thermage widoczne są już po zabiegu. Pełen rezultat odmładzania kształtuje się w ciągu kilku kolejnych tygodni, podczas których skóra przechodzi proces intensywnej regeneracji. Rezultaty utrzymują przez okres 4-5 lat, w zależności od stanu skóry i naturalnego procesu starzenia.

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Zabieg Thermage jest sprawdzoną procedurą odmładzającą, zapoczątkowana w 2002 r. i dostępną obecnie w 80 krajach na świecie. Urządzenie Thermage posiada atest, niezwykle restrykcyjnej, amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, w skrócie FDA) na nieoperacyjne leczenie zmarszczek, wraz ze stosowaniem go w obszarze powiek, redukcję cellulitu, a także łagodzenie bólu i skurczów mięśni oraz poprawę krążenia.

THERMAGE WARSZAWA, VIVA-DERM

Zapraszamy na konsultacje do VIVA-DERM. Wykwalifikowana kadra lekarzy dermatologów zapewni wysoki poziom obsługi i bezpieczeństwo zabiegu.

THERMAGE – OPINIE

„Po zabiegu skóra jest obkurczona i napięta, zmarszczki zostały wygładzone, zniknęły również worki pod oczami. Thermage pomógł mi odzyskać pewność siebie.”

„Dzięki Thermage’owi moja skóra stała się młodsza i piękniejsza. Jest gładsza i wzmocniona, ale nikt nie podejrzewa jakiejś szczególnej zmiany, operacji plastycznej lub poważnego zabiegu.”

„Thermage pozwala mi starzeć się z wdziękiem. Moja skóra jest piękna i zadbana, a efekty bardzo naturalne.”