Usuwanie znamion

usuwanie znamionNa skórze z wiekiem mogą pojawiać się różnego rodzaju znamiona skórne. Mogą mieć one charakter komórkowy, barwnikowy, naczyniowy, wirusowy lub inny. W większości przypadków są to zmiany łagodne, które można usunąć laserem. Przed podjęciem decyzji o usunięciu zmian skórnych laserem konieczna jest konsultacja lekarska. Centrum VIVA-DERM dysponuje stosowną wiedzą i doświadczonym zespołem lekarzy dermatologów, którzy właściwie zdiagnozują rodzaj zmian i zdecydują o ewentualnym usuwaniu znamion laserem.

DLA KOGO USUWANIE ZNAMION?

  •     osób ze zmianami skórnymi brodawkującymi bez pigmentu
  •     osób z włókniakami
  •     osób z brodawkami


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZABIEG USUWANIE ZNAMION WARSZAWA W VIVA-DERM?

  •     profesjonalny zespół lekarzy dermatologów VIVA-DERM właściwie zdiagnozuje zmiany i wskaże właściwy zabieg usunięcia znamion.
  •     lekarz prowadzący VIVA-DERM właściwie dobierze długość i natężenie fali lasera co zapewni precyzyjne i skuteczne usunięcie zmian
  •     wymóg doświadczonego lekarza stosującego do zabiegu laser CO2 zapewnia doskonałe rezultaty już po pierwszym zabiegu usuwania znamion.
  •     konieczność zastosowania właściwego znieczulenia, zapewniającego komfort podczas zabiegu usuwania.
  •     zabieg usuwanie znamion Warszawa Viva Derm ul. Puławska 403 jest bezpieczny, nie powoduje uszkodzenia tkanki
  •     tylko lekarz z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami może zdecydować o tym czy dany rodzaj zmiany skórnej może być usuwany laserem.

Wskazania do wykonania zabiegu usuwania znamion

Usuwanie znamion wykonuje się najczęściej ze względów zdrowotnych i funkcjonalnych, nieco rzadziej estetycznych. Wskazania medyczne do wykonania takiego zabiegu to  przede wszystkim pojawienie się nowych i szybko rozrastających się zmian skórnych oraz zauważane zmiany w obrębie już istniejących znamion (świąd i krwawienie, zmiana barwy, nieregularne brzegi, uwypuklenie itd.). Z kolei usuwanie znamion ze względów funkcjonalnych obejmuje ich położenie w miejscach zgięciowych, mocno odsłoniętych i narażonych na działanie promieniowania UV, a także w miejscach narażonych na podrażnienie odzieżą i obuwiem (w szczególności są to stopy i piersi).

Poza tym często zabieg usuwania znamion wykonuje się na twarzy, o ile zmiany deprymują  pacjenta i pogarszają jego ogólne samopoczucie. Niezależnie od powodu i zastosowanej metody miejsce po usunięciu znamienia należy przez około 2 tygodnie chronić przepuszczającym powietrze opatrunkiem. Oprócz tego miejsca pozabiegowego nie powinno się przez jakiś czas pielęgnować kosmetykami, zwłaszcza tymi mocno drażniącymi (zawierającymi alkohol). Ważna jest też odpowiednia ochrona przed działaniem szkodliwego promieniowania UV.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu usuwania znamion

W niektórych przypadkach usuwanie znamion bywa niemożliwe lub niewskazane. Tak jest m.in. wówczas, gdy w obrębie miejsca, gdzie znajduje się znamię doszło do zakażenia bakteryjnego, wirusowego bądź grzybicznego. Zabieg w takiej sytuacji powinien być poprzedzony wyleczeniem infekcji, by nie doszło do infekcji całego organizmu. Ponadto przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest podatność pacjenta na tworzenie się bliznowców i blizn przerosłych.

Usuwanie znamion jest ponadto niemożliwe w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Laseroterapia odradzana jest również osobom ze stwierdzonymi zaburzeniami krążenia i krążenia krwi. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest poszukanie innych metod usuwania znamion.

Viva Derm - usuwanie znamion Warszawa ul. Puławska 403