LASER FRAKCYJNY eCO2

Przed i po zabiegu laserem frakcyjnymNowy, uniwersalny laser frakcyjny Warszawa stosuje technikę mikropunktową - laser frakcyjny pozwala na precyzyjne tworzenie w skórze wielu bardzo małych, niewidocznych dla oka otworów (dziurkuje ją) zmuszając tym samym do intensywnej regeneracji.

Laser frakcyjny Warszawa eCO2 Plus pozwala szybciej uzyskać dobre efekty przy leczeniu takich zmian jak:

 • blizny potrądzikowe, powypadkowe, pooperacyjne i oparzeniowe (nawet u małych dzieci)
 • zmiany wywołane fotostarzeniem skóry
 • zmarszczki wokół ust i oczu - wiotkość skóry
 • przebarwienia (wywołane lekami i działaniem słońca)
 • regeneracja skóry szyji i dekoltu (przebarwienia i wiotkość)
 • rozstępy
 • wiotkość skóry na ciele np. ramiona, brzuch
 • płytkie, rozległe zmiany naczyniowe

Efektem zabiegu laserowego jest pełna regeneracja skóry - usunięcie blizn, rozstępów, ujędrnienie i pogrubienie skóry, usunięcie przebarwień, spłycenie lub całkowita likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów, wyraźny efekt odmłodzenia skóry. Pierwsze zamierzone efekty po zabiegach z wykorzystaniem laser frakcyjny Warszawa są widoczne już 3 dni po zabiegu. Przy bardziej zaawansowanych zmianach np. rozstępy, proponujemy serię 2-4 zabiegów laseru frakcyjnego.  Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, podczas z zabiegów z wykorzystaniem laseru frakcyjnego.

Jak działa laser frakcyjny?

Leczeniem w tym przypadku można objąć skórę twarzy, szyi, dekoltu, ramion, brzucha czy rąk. W czasie frakcyjnego wygładzania skóry za pomocą lasera eCO2 Plus mikroskopijnych rozmiarów wiązka laserowa "dziurkuje" skórę ogromną ilością kraterów pozostawiając przy tym między nimi siatkę skóry nieuszkodzonej. To właśnie od tych nieuszkodzonych miejsc zaczyna się szybki proces gojenia się skóry, który skutkuje jej kompleksową regeneracją. Uszkodzenia niemal natychmiast zaczynają się zrastać, co minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań. Każdy z obszarów poddanych działaniu mikrowiązki lasera otoczony jest warstwą odwracalnie przegrzanego kolagenu. Prowadzi to do jego odbudowy, a w efekcie końcowym wzrostu jędrności i elastyczności skóry. Tworzenie kolagenu trwa na ogół od 3 do 6 miesięcy. Przez cały ten czas skóra poprawia swój wygląd. Rezultaty są więc długotrwałe i pojawiają się stopniowo.

Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu?

Zaraz po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego cCO2 Plus na skórze pacjenta widoczne jest lekkie zaczerwienienie oraz obrzęk, sama skóra zaś wydaje się być dość mocno naciągnięta. Proces gojenia i czas jego trwania uzależniony jest od zastosowanych parametrów zabiegowych. Zwykle nie wynosi dłużej niż 14 dni. Im większa jest moc i czas trwania impulsu, a także im większa liczba mikrouszkodzeń na powierzchni skóry, tym silniejsze działanie oraz dłuższy okres rekonwalescencji po zabiegu. Jednak przekłada się to zwykle także i na lepszy efekt końcowy.  Po samym zabiegu nie wolno się opalać. Należy natomiast skórę pielęgnować preparatami zaleconymi przez lekarza.

Laser frakcyjny - przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Wykonanie serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarskimi skutkuje długotrwałymi efektami, które utrzymują się nawet do 24 miesięcy. Jednak laser frakcyjny nie jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego. Przeciwwskazania do jego wykonania to m.in.:

 • karmienie piersią i ciąża,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwkrzepliwych,
 • silna opryszczka,
 • stany zapalne oraz infekcje skórne,
 • cukrzyca, choroba nowotworowa, bielactwo, łuszczyca,
 • peeling chemiczny i mechaniczny (do 3 tygodni przed zabiegiem),
 • inne zabiegi laserowe  w czasie krótszym niż 4 miesiące, o ile przeprowadzane były na tym samym obszarze skóry.

Skąd wynika rosnąca gwałtownie popularność lasera frakcyjnego eCO2 Plus?

Resurfacing skóry przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego jest bardzo popularnym zabiegiem, gdyż daje prawdziwie spektakularne efekty końcowe. Dochodzi do widocznego odmłodzenia skóry w sposób jednocześnie mało inwazyjny oraz przy niewielkim okresie rekonwalescencji.  Skóra zostaje w sposób naturalny przebudowana. Poza tym nie ma w tym przypadku żadnego ryzyka, że po zabiegu pozostaną mało estetyczne blizny czy inne zmiany. Efekt jest długotrwały, a samą kurację po jakimś czasie można powtórzyć, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji na długo. Nic w tym dziwnego, że popularność lasera frakcyjnego z roku na rok rośnie.