Rozstępy powstają z przyczyn hormonalnych, znacznego wzrostu masy ciała w krótkim czasie, ciąży, czynników genetycznych oraz zaburzeń funkcjonowania tkanki łącznej. Są wynikiem nadmiernego rozciągania skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących strukturę skórną. Bardzo często są powikłaniem po terapii hormonalnej. Początkowo czerwone lub fioletowe zmiany na skórze, z czasem bledną pozostawiając liniowe blizny układające się prostopadle do siły rozciągającej skórę. Najczęściej występują na skórze ud, brzucha, pośladków, piersi i ramion. Najlepsze efekty osiągane są w leczeniu "świeżych" tzn. czerwonych rozstępów. Dla uzyskania zadowalających efektów niezbędna jest seria zabiegów oraz stosowanie różnych technik łączonych w dobranych indywidualnie do pacjenta cyklach.

DLA KOGO?

  • osób z problem rozstępów


METODY LECZENIA ROZSTĘPÓW W VIVA-DERM

  • stosowanie kwasów owocowych 70 % oraz pielęgnacja w domu; zabiegi powtarza się co 15 dni przez okres 3-4 m-cy
  • peelingi z kwasem TCA (specjalna formuła dla leczenia rozstępów) wykonuje się 3-10 sesji w odstępach co 4-5 tygodni. Uzyskujemy 70-80 % redukcji rozstępów.
  • zabiegi mezoterapii polegające na ostrzykiwaniu rozstępów substancjami stymulującymi skórę otaczającą do produkcji kolagenu, elastyny co daje efekt lepszego napięcia skóry i zmniejszenia samych rozstępów. Zabiegi wykonuje się raz w tygodniu przez 8 tygodni, a następnie 1 raz w miesiącu przez 6 m-cy. O dalszym leczeniu decyduje lekarz biorąc pod uwagę indywidualne efekty osiągane u danego pacjenta
  • suplementacja doustna